Bendrovės „Deltrian“ padalinio Mosėdyje vadovas Vaidotas Grikšas: „Skuodo krašte privalome būti bendruomenės dalimi“

Paskelbta 1 vasario, 2021 m., skiltyje Naujienos

„Norime ir privalome būti bendruomenės, kuri svajoja, kuria ir įgyvendina, dalimi. Kodėl privalome? Suprantame, kad tik kartu su kitais bendruomenės narais galime kurti tokią aplinką, kur žmonės norėtų būti, didžiuotųsi, jog čia gyvena, dirba, kuria šeimas. Veikdami išvien visose srityse galime būti stipresni“, – apie bendruomeniškumo svarbą kalbėjo tarptautinės belgų kapitalo bendrovės „Deltrian“ padalinio Mosėdyje, kur gaminami oro filtrai ventiliacijos ir rekuperacijos sistemoms, vadovas Vaidotas Grikšas.

Kaip tik dėl tokio požiūrio ir dedamų pastangų stiprinti bendruomenę, Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas dar 2020 m. pabaigoje bendrovei įteikė verslo apdovanojimą. Bendrovė pelnė nominaciją „Metų startuolis“.  Atsižvelgiant į nominacijos turinį, būtina pabrėžti, kad bendrovė pasiūlyta ne kaip inovacijų ir technologijų srities įmonė, pasižymėjusi sparčiu augimo proveržiu, bet kaip įmonė, kuri laikoma spartaus įsiliejimo į bendruomenės gyvenimą pavyzdžiu.

Mosėdžio seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė patvirtina UAB „Deltrian“ aktyvų įsiliejimą į bendruomenės gyvenimą. Pasak jos, ne kartą vadovas yra atėjęs į seniūno kabinetą su pasiūlymais, idėjomis, sprendimais, kurie tiesiogiai liečia  ne tik bendrovės darbuotojus, bet ir kitų gyventojų gyvenamąją aplinką. Vadovui svarbu ne tik tai, kad darbuotojas maksimaliai efektyviai dirbtų, bet ir tai, kad kartu su šeima saugiai, patogiai gyventų. Jei miestelyje bus patogiai žmonėms sutvarkyta infrastruktūra, geras paslaugas teiks gydymo ir ugdymo įstaigos, čia įsikurs nauji gyventojai. Įmonė turės darbuotojų, o miestelis – gyventojų. Viskas tarpusavyje labai susiję: verslas, savivaldybė, bendruomenė, įstaigos. Jolanta Ažondenienė išreiškė padėką Vaidotui Grikšui, kad jis tuos saitus mato ir deda pastangas juos tvirtinti. UAB „Deltrian“ iniciatyvos: krovininių transporto priemonių nukreipimas per Naujukų kaimą į Ežero g., siekiant mažinti logistikos transportą gatve, šalia gimnazijos, eismo saugumo klausimų iškėlimas Mosėdžio miestelyje, dalinimasis reikalingais ryšiais ir kontaktais. Nuolat palaikomas glaudus ryšys su Mosėdžio gimnazija, Mosėdžio miestelio bendruomenės pirmininke, Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejumi, jau dabar ne vienas projektas yra organizuojamas, apie juos bus plačiau papasakota,  kai jie įgaus tvirtą pagrindą, ir bus patvirtinimas, kad jie bus tikrai įgyvendinti.

Akivaizdu, bendrovės „Deltrian“ padalinio Mosėdyje veikla rodo, kad nuo pirmųjų darbo dienų buvo stengiamasi pažinti vietos žmones, norėta žinoti, kuo čia gyvenama, kokie žmonių poreikiai, kokių pokyčių reikėtų. Vaidotas Grikšas minėjo, kad pradėjęs kalbėti ir bendrauti su bendruomenės nariais, pirmiausia, pastebėjo, kad gyventojai yra labai aktyvūs, geranoriški  ir šilti. Jis labai džiaugiasi, kad Mosėdyje yra puikių bendruomenių lyderių, kurie ne kartą parodė, jog nepaisant sunkumų, pandemijos ar kitų iššūkių  būtina svajoti,  nes svajonės tampa tikslais, o jie labai greitai – realybe.

Žvelgiant į bendrovės darbą, įspūdį daro tai, kad vienas svarbiausių bendrovės veiklos prioritetų yra pridėtinės vertės sukūrimas ne tik „Deltrian“ organizacijos savininkams, bet ir visai Skuodo rajono bendruomenei.

Svarbu paminėti, kad 2019 m. pabaigoje veiklą pradėjusioje bendrovėje dirba daugiau nei 40 darbuotojų: visi darbuotojai, išskyrus patį Vaidotą Grikšą, yra iš Skuodo rajono. Kolektyvas nuolat pildomas. „Didžiausias džiaugsmas ir malonumas dirbti kartu su Skuodo rajono žmonėmis. Darbštumas, atsakomybė, kantrybė tik maža dalis žodžių, galinčių apibūdinti mūsų darbuotojus. „Deltrian“ turi didžiulių tikslų augti ir plėstis, o tai galima padaryti tik su motyvuotais ir darbščiais kolegomis. Mane labai džiugina jaunų žmonių noras dirbti, kurti ir semtis patirties iš vyresnių kolegų. Savo ruožtu, esu nustebęs, kokia energija dega vyresni kolegos – pripažinsiu, tai skatina mane stengtis labiau“, – sakė V. Grikšas.  Anot jo, norint išlaikyti tokį darbštų ir atsakingą kolektyvą, bendrovėje darbo diena prasideda nuo pasisveikinimo su kiekvienu darbuotoju. Stengiamasi, kad tarp darbuotojų būtų jaučiama pagarba vienas kitam, būtų jaučiamas jaukumas, pasitikėjimas, vyrautų atvirumas ir aistra darbui.

Bendrovė turi didžiulį potencialą augti ir plėstis. V. Grikšas užsiminė, kad šiuo metu pardavimai smarkiai viršija galimybes kokybiškai ir atsakingai pagaminti produkciją laiku. Tai yra pagrindinis iššūkis. Atsižvelgiant į tai, kolektyvas yra nuolat pildomas.

Kalbėdamas apie kolektyvą ir planus, V. Grikšas taip pat plačiau papasakojo apie bendrovės „Deltrian“ darbo organizavimo procesą: „Tarptautinė belgų kapitalo bendrovė „Deltrian“ industrijoje dirba daugiau kaip 50 metų. Lietuvoje veikla apsiriboja tik gamybine dalimi. Visi užsakymai klientams yra persiųsti kitų organizacijos padalinių. Kokybės, tyrimų ir vystymo, pardavimų bei kiti padalinių veikla yra vykdoma kitose „Deltrian“  bendrovėse padaliniuose.  Pagal organizacijos standartus turime laiku ir kokybiškai pagaminti ir pristatyti klientams oro valymo filtrus, kurie tampa ypač svarbia mūsų sveiko gyvenimo dalimi“.

Paklausus, kodėl bendrovė „Deltrian“ pasirinko įsikurti būtent Skuodo krašte, buvo atsakyta, kad organizacijos savininkų pozicija ir pagrindinis tikslas yra būti kuo arčiau klientų, o Skuodo rajonas yra puiki vieta, iš kurios galima patogiai, lanksčiai ir greitai aptarnauti klientus, esančius Skandinavijos ir Baltijos šalyse.

Dalindamasis mintimis apie darbo ypatumus Vaidotas Grikšas paminėjo, kad praėję 2020 m. davė daugybė pamokų. Visi ugdė sugebėjimą žaibiškai reaguoti į pasikeitimus, kurie dėl COVID-19 ligos pandemijos vyko dažniau nei kasdien. Vieno darbuotojo sveikata tapo faktoriumi, galinčiu visiškai paralyžiuoti pamainos ar viso fabriko darbą, tačiau žemaitiškas kantrumas ir belgiška ramybė bei dėmesys kiekvienam darbuotojui padėjo susitvarkyti su iššūkiais.

„Tikiuosi, kad ir toliau puikiai seksis kurti verslą ir bendrovę kartu su Skuodo krašto žmonėmis. Tad, naudodamasis proga, noriu dar kartą padėkoti už parodytą pagarbą mūsų organizacijos savininkams ir darbuotojams. Priimdamas apdovanojimą gerbiamam Skuodo rajono merui Petrui Pušinskui pasakiau, kad didelę dalį šio apdovanojimo turime skirti asmeniškai jam, Savivaldybės darbuotojams, Mosėdžio seniūnei Jolantai Ažondenienei ir seniūnijos darniam kolektyvui, Užimtumo tarnybos Skuodo skyriaus vedėjai Romualdai Sakalauskienei ir paslaugų darbdaviams konsultantui Martynui Mileriui, mūsų artimiausiems kaimynams UAB „Mittet“, UAB „Skuodo vandenys“ direktoriui Hubertui Valbasui, taip pat visiems tiems, kurie prisidėjo prie mūsų sėkmės 2020 metais. Linkiu 2021 m. visai bendruomenei užsibrėžti ambicingus tikslus,  kurie dar labiau suvienytų visus ir rodytų pavyzdį visos Lietuvos Respublikos mastu“, – entuziastingai kalbėjo Vaidotas Grikšas.