Audronei ir Alvydui Būtoms –„Globėjų šeimos 2021“ titulas

Paskelbta 8 liepos, 2021 m., skiltyje Aktualu, Naujienos

Liepos 6 d. minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną buvo pasveikinta darni, pavyzdinga Audronės ir Alvydo Būtų šeima. Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro Pagalbos įtėviams ir globėjams skyriaus teikimu ir Savivaldybės šeimos komisijos sprendimu, Audronei ir Alvydui Būtoms atiteko garbingas „Metų globėjų šeimos 2021“ titulas. Savivaldybė šeimai skyrė 500 eurų premiją.

„Dėkojame Jums už gerą valią, prisiimtą atsakomybę, dovanojamą meilę ir rūpestį tėvų globos netekusiems vaikams. Jiems atiduodate tai, ką turite geriausio“, – globėjų šeimą sveikino Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja, globos ambasadorė rajone Daiva Budrienė.

Įsakymą, kuriuo globėjų šeimai skirta premija, paskelbė Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius.

Audronė ir Alvydas Būtos turi gerosios patirties auginant savo penkis biologinius vaikus. Abu laikosi nuostatos, kad vaikams geriausia augti šeimose. Jų nuomone, vaikų globos namų sąlygos negali atstoti tikrųjų namų ir artimųjų šilumos.

Audronė Būtienė yra budinti globėja, kuri rūpinasi ir prižiūri be tėvų globos kriziniais atvejais likusius vaikus. Be viso to Audronė, vykdydama budinčios globėjos veiklą, nusprendė tapti vieno paauglio nuolatine globėja. Audronės ir Alvydo šeimoje paauglio globa (rūpyba) klostosi sėkmingai.

Audronė ir Alvydas Būtos – visuomeniški žmonės, savo darbais nekartą įrodė, kad yra verti pasitikėjimo ir pagarbos. Tokie nuoširdūs ir geranoriški žmonės yra geriausias pavyzdys, skatinantis vis dažniau pagalvoti apie prasmingą budinčio globėjo veiklą.

Siekiant parodyti globėjų ir įtėvių svarbą bendruomenėse, praėjusią savaitę Skuodo rajone organizuoti globos savaitės renginiai. Šeštadienį Skuodo rajono globėjai vyko į nacionalinį Lietuvos globėjų vasaros festivalį „Vaikai yra vaikai“. Norint atsidėkoti globėjams už didžiulį pasiaukojimą, Skuodo rajono globos ambasadorė Daiva Budrienė skyrė savo asmenines lėšas palapinės nuomai šventėje ir užkandžiams.

Už globos savaitės renginių Skuodo rajone organizavimą vakar taip pat padėkota Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro Globos centro koordinatorei Rūtai Skiezgilienei, Globos centro darbuotojai Julitai Šiemaitei. Padėkos taipogi skirtos globos savaitės renginių savanorėms Ivetai ir Gabrielei Viščiūnaitėms. Skuodo rajono globos ambasadorė Daiva Budrienė pasidžiaugė, kad visą praėjusią savaitę vykę renginiai buvo itin jaukūs.

Renginyje Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro direktorė Rūta Razmienė perdavė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėką už bendradarbiavimą Savivaldybės administracijai.

Šiuo metu Skuodo rajone yra 22 globėjų šeimos, jose globojami 33 vaikai.