Atsisakykite dujų balionų daugiabučiuose namuose: prasidėjo paraiškų teikimas

Paskelbta 26 vasario, 2021 m., skiltyje Naujienos

Nuo šiandien jau galima teikti paraiškas ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose namuose. Vasario 24 d. Savivaldybės administracijos direktorius organizavo nuotolinį susitikimą su daugiabučių namų atstovais, kurių administruojami namai galės dalyvauti antrame suskystintų naftos dujų balionų atsisakymo etape. Kalbėta apie tolimesnius veiksmus, ką turi atlikti gyventojai, norintys pasikeisti suskystintų naftos dujų balionus daugiabučiuose į kitus alternatyvius energijos šaltinius. Informuota apie dokumentacijos teikimo terminus ir valstybės paramos sąlygas.

11-oje Skuodo rajono savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių suskystintų naftos dujų balionai, naudojami maistui ruošti, buvo pakeisti kitais energijos šaltiniais. Tai buvo atlikta pirmojo etapo metu praėjusiais metais. Šioje priemonėje yra numatytos tik dvi alternatyvos suskystintų naftos dujų balionams – gamtinės dujos ir elektra. Kadangi Skuodo rajono savivaldybė neturi galimybės rinktis gamtinių dujų, visi dalyvavę šioje programoje turėjo pasirinkti elektros energiją. 2020 m. programoje dalyvavo ir suskystintų naftos dujų balionų atsisakė: P. Cvirkos g. 1, P. Cvirkos g. 5, P. Cvirkos g. 13, P. Cvirkos g. 15, P. Cvirkos g. 19, J. Chodkevičiaus g. 13, Gedimino g. 5, Mokyklos g. 8, Vilniaus g. 2,Vilniaus g. 15, Vytauto g. 8.

Antrajame kvietime galimybę dujų balionus pasikeisti ir gauti kompensaciją turi 15 daugiabučių.  Daugiabutis namas, kuriame numatoma vykdyti projektą, turi būti įtrauktas į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) daugiabučių namų sąrašą.  Pasitikrinti, ar jūsų daugiabutis yra įtrauktas į šį sąrašą, galima VERT interneto svetainėje.

Vienam butui bus skiriama iki 726 Eur su PVM parama.

Valstybės subsidijos renkantis alternatyvius energijos šaltinius:

iki 242 Eur su PVM subsidija daugiabučių namų bendrųjų inžinerinių elektros ar gamtinių dujų sistemų įrengimui ir (ar) pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose;

iki 242 Eur su PVM subsidija butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui;

iki 242 Eur su PVM įrangos, reikalingos naujam energijos šaltiniui naudoti (elektrinės arba dujinės viryklės), įsigijimui.

Taip pat bus kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus – 3 proc. nuo bendrų pertvarkymo darbų ir viryklių įsigijimui numatytų maksimalių finansavimo įkainių.

Įsitikinus, kad namas yra įtrauktas į sąrašą, gyventojai turės priimti vieningą sprendimą dėl dujų balionų atsisakymo ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį.

Paraiškas priims ir vertins Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), projektų vykdytojai turės užpildyti paraiškos ir projekto mokėjimo prašymo formas, kurios integruotos į Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).

Kvietimai teikti paraiškas bus priimami iki birželio 1 d. Visi projektai bus vertinami iš karto po paraiškos pateikimo, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka galės būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Gavus patvirtinimą apie skirtą paramą bus galima pradėti rangos darbus bei įsigyti naują viryklę. Atlikus darbus galutiniai mokėjimo prašymai turės būti pateikiami per APVIS sistemą iki 2021 m. gruodžio 1 d. Šiam projektui skirtos lėšos nebus perkeliamos į kitus metus, tad projektų vykdytojai turės užtikrinti, kad prašymai būtų pateikiami laiku.