Atnaujintas Skuodo paplūdimys džiugins vietinius ir atvykusius svečius

Paskelbta 1 birželio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Birželio 1 dieną, prasidedant vasarai, Skuode buvo atidarytas atnaujintas Skuodo paplūdimys. Nors oras nelepino, bet entuziastų netrūko, kurie atskubėjo į šventę. Sveikinimo kalbą tarė ir simbolinę juostelę perkirpo Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, gražių žodžių negailėjo mero pavaduotoja Daiva Budrienė bei Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, kuris dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio sėkmingo projekto įgyvendinimo. Muzikinius kūrinius dovanojo Skuodo meno mokyklos saksofonistai (vadovai Kamilijus Venckus ir Gintas Andriekus).

Darbų atnaujinant Skuodo paplūdimį tikrai netrūko. Skuodo paplūdimio sutvarkymo darbai vyko pagal UAB „Patvanka“ parengtą projektą. Projektas buvo parengtas 2020 metais. Laimėjusi viešai paskelbtą darbų pirkimo konkursą, pasirašiusi rangos darbų sutartį uždaroji akcinė bendrovė „Akvitas“ paplūdimio sutvarkymo darbus pradėjo 2021 m. gegužės 11 d. Darbai buvo suskirstyti į tris etapus. pirmojo ir antrojo etapo paplūdimio sutvarkymo darbai jau užbaigti. Pilnai trečią etapą užbaigs treniruoklių aikštelės gumos granulių dangos įrengimas. Šią dangą įrengti galima tik esant vidutinei paros temperatūrai, ne mažiau kaip +15 laipsnių.  Pirmojo, antrojo ir trečiojo etapų darbų ir projektavimo paslaugų faktinė kaina yra 305957,40 eurai.

Įgyvendinant Skuodo miesto paplūdimio sutvarkymo projektą pastatyti statiniai ir sumontuota įvairi įranga: įrengtas smėlio dangos paplūdimys, metalinė konstrukcija-nuovaža žmonėms su negalia, pėsčiųjų takas nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki vandens, pritaikytas žmonėms su negalia, atvira medinė terasa prie vandens, pontoninis lieptas su aikštele, pergolė su terasa ir persirengimo kabina, atvira trinkelių dangos aikštelė su persirengimo kabina, automobilių stovėjimo aikštelė, valčių nuleidimo gelžbetoninis takas, sumontuota elektrinė įranga „Gervė“ kateriui, valtims tempti, įrengta paviršinių nuotekų surinkimo linija ir drenažo tinklas, įrengta treniruoklių aikštelė su treniruokliais, pastatytas viešasis tualetas su pilna santechnine įranga, pritaikytas žmonėms su negalia, perkelta vaikų žaidimo aikštelė ir įrengta nauja aikštelė su smėlio dėže, palei kranto liniją  įrengtas akmenų bordiūrai, paplūdimio pakrantė išvalyta ir papildyta smėliu, suremontuotas senasis pontoninis lieptas, įrengti suoliukai, gultai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, atnaujinta teritorijos vejos danga, pasodinti želdiniai – pušelės, viksviniai augalai.

Pagal atskirą darbų sutartį, pasirašytą su UAB „Žemaitijos gerbūvis“ įrengtas trinkelių dangos takas, kuris jungiasi į Tvenkinio gatvę ir aikštelė, kurioje ateityje bus pastatyta pavėsinė. Pėsčiųjų tako ir aikštelės įrengimo faktinė kaina 9303, 00 eurai.

Tikimąsi, kad Skuodo paplūdimys džiugins tiek vietinius Skuodo rajono gyventojus, tiek atvykstančius svečius.