Aiškinamasi, kodėl tam tikruose gyvenamuosiuose būstuose jaučiamas galimai mazuto / dyzelino kvapas

Paskelbta 13 sausio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Vakar Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius buvo informuotas, kad į Bendrąjį pagalbos centrą kreipėsi Skuodo gyventojai, kurie savo gyvenamuosiuose būstuose jaučia aitrų galimai mazuto / dyzelino kvapą.  Sužinota, kad tokį kvapą savo būstuose jaučia gyvenantys Cvirkos g. 1–7 ir Gedimino g. 10. Sulaukus tokių duomenų, buvo nuvykta į šiuos objektus pasižiūrėti, ar tikrai jaučiasi minėti kvapai. Pastebėta, kad kvapas tikrai yra, tačiau kvapo šaltinis nebuvo nustatytas. Kelta prielaida, kad kvapas į gyventojų būstus gali patekti per kanalizacijos trasas. Po kelių valandų organizuotas nuotolinis susitikimas su atitinkamų įstaigų atstovais, kurie analizavo situaciją, kokius veiksmus pirmiausia reikia atlikti, siekiant greičiau panaikinti nemalonius kvapus.

UAB „Skuodo vandenys“ direktorius Hubertas Valbasas informavo, kad siekiant ištirti, ar nuotekų trasose nėra naftos produktų, paimtas nuotekų mėginys. Klaipėdos laboratorija šį nuotekų mėginį, paimtą iš kanalizacijos šulinio, priims sausio 18 d. ir pateiks atsakymus. Gauti rezultatai darys įtaką tolimesniems veiksmas. Taip pat pranešta, kad laikantis visų saugumo reikalavimų yra atidengtas vienas šulinys, kad trasos vėdintųsi. Savivaldybės atstovai ieško įmonės, kuri galėtų tiksliai nustatyti, kokie kvapai sklinda į gyventojų būstus. Minėtų būstų gyventojų labai prašoma vėdinti savo patalpas, apie šią būtinybę gyventojams primins namų administratoriai, pirmininkai.

Susitikimo eigoje išsiaiškinta, kad gyventojų pranešimų dėl kvapų yra gauta ir anksčiau, tačiau kanalizacijos trasos pavasarį būdavo išdezinfekuojamos, pravalomos, tada kvapo nelikdavo. Dabar matoma, kad situacija yra pasikeitusi, ji yra rimta, todėl ieškoma kitų situacijos sprendimų būdų.

Susitikime dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga, Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, atsakinga už civilinę saugą, Edita Jautakienė, Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Perminas, Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Algimantas Skersis, UAB „Skuodo vandenys“ direktorius Hubertas Valbasas, UAB „Skuodo šiluma“ direktorius Stasys Gutautas,  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus atstovai.