Verslo konferencija: kai esi bendruomenėje, yra daug lengviau išsilaikyti

Paskelbta 3 gruodžio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Šiandien svečių namuose „Kaštonas“ intensyviai gvildentos verslo ir turizmo temos, į jas pažiūrėta kaip į labai tarpusavyje susijusias sritis, kupinas perspektyvų ir galimybių. Šiandien įvyko Skuodo rajono savivaldybės mero Petro Pušinsko iniciatyva organizuota verslo konferencija  „Turizmo klasteris Skuode – teorinės ir praktinės įžvalgos“.

„Tikiuosi, kad po konferencijos atsiras bent keletas verslų, kurie norės plėtoti klasterio sukūrimo idėją. Jau dabar būtina plačiau kalbėti apie tai, verslo ir turizmo atstovams būtų naudinga susiburti, susitelkti, keliauti viena kryptimi. Tai skatintų turizmą, stiprintų atskirus verslus ir visą Skuodo kraštą. Nebijokime imtis iniciatyvos“, – sakė Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Verslo ir turizmo bendradarbiavimo svarbai  teikiama daug reikšmės, apžvelgus bendrą situaciją matoma, kad šiuo metu tiesiog yra būtinas minėtų sričių atstovų kryptingas veikimas. Pavyzdžiui, Skuodo rajone gausu unikalių turizmo objektų, skiriamas dėmesys šių objektų infrastruktūrai, tačiau pastebima, kad būtina dar labiau plėtoti pasiūlymų, kokybiškų paslaugų paketą į rajoną atvykstantiems turistams. Tai galima padaryti verslininkų ir turizmo specialistų kooperacijos pastangomis. Verta būtų orientuotis į turizmo klasterio kūrimąsi, kurio naudą šiandien pagrindė lektorius, moderatorius dr. Andrius Rakickas, LAUGEA klasterio direktorius.

Jis minėjo, kad susijungimas į klasterį garantuoja stabilumą, finansavimą, konkurencingumo didinimą, lengvesnį išsilaikymą rinkoje. Klasterio nariams lengviau parduoti savo produktus ir paslaugas, o turistams suteikiamas patogumas ir pateikiamas koncentruotas pasiūlymų paketas, nauda ir vieniems, ir kitiems.

Pažymėta, kad klasteris nebūtinai turi būti kuriamas tik vienos savivaldybės ribose, teritoriją dažniausiai apsprendžia pati mintis, kurią norima pateikti turistui, svarbu pati idėja, kryptis, paslaugos, kokio rezultato siekiama.

Savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė užsiminė, kad apie tarptautinio klasterio sukūrimą kalbėta prieš kelis metus su Savivaldybės bendradarbiavimo partneriais, tačiau pandemija sustabdė visus planus.

Konferencijoje praktine patirtimi apie klasterio funkcionavimą pasidalino Pamario turizmo klasterio direktorė Daiva Buivydienė. Mosėdžio seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė taip pat pateikė informacijos apie savo patirtį parsivežtą iš Lenkijos Pomeranijos regiono, kur ypatingai išvystitas turizmas, o verslas ir turizmo atstovai veikia išvien. Skuodo rajono turizmo sritį apžvelgė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintas Andriekus.

Po pranešimų konferencijos dalyviai dirbo grupėse, teikė idėjas naujų klasterių sukūrimui.

Renginyje taip pat dalyvavo Seimo narys Antanas Vinkus, svečiai iš Klaipėdos, Plungės, Mažeikių, Kretingos. Sulaukta vietos verslininkų, įstaigų, įmonių atstovų.

Konferenciją vainikavo sėkmingiausių 2021-ųjų metų Skuodo rajono verslo atstovų apdovanojimai ir praėjusių metų verslo lyderių pagerbimas.

Renginio akimirkos