2022-ieji paskelbti gyvūnų gerovės metais: organizuojamas fotografijų konkursas „Augintiniai rudenį prie Skuodo rajono lankytinų objektų“

Paskelbta 13 rugsėjo, 2021 m., skiltyje Naujienos

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Skuodo rajono savivaldybės administracija kviečia visus, laisvalaikiu mėgstančius keliauti kartu su savo augintiniais, dalyvauti fotografijų konkurse „Augintiniai rudenį prie Skuodo rajono lankytinų objektų“. Dalyvavimas konkurse yra nemokamas.

 Skulptoriaus Augustino Kluodos (plačiau žinomo, kaip Gloudens) ožiukas ant didžiausio Lietuvos akmens.

„Siekiant plėtoti gyvūnų gerovės idėją, reikėtų skirti didesnį dėmesį šiai sričiai. Būtina suprasti, kad gyvūnai yra gyvos būtybės, kurioms reikalingos atitinkamos gyvenimo sąlygos. Šiame kontekste ypatingai svarbu kalbėti apie prisiimtą atsakomybę už tai, kaip ir kokiomis aplinkybėmis jie auginami. Gyvūnai neturėtų būti pelno nešėjai ar tiesiog mados reikalas. Turime apie tai kalbėti“, –  pastebi Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

„Pastaraisiais metais gana dažnai girdėjome apie netinkamą elgesį su gyvūnais. Tokio elgesio mastai turi mažėti ir galiausiai visai išnykti. Reikia šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės principus, pabrėžiant, kam ir kodėl jie reikalingi. Manau, kad šis įdomus fotografijų konkursas parodys, kaip augintiniai yra globojami, mylimi ir kaip smagiai su jais yra leidžiamas laikas“, – sakė idėjos sumanytoja, Savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė.

Norint dalyvauti konkurse, reikėtų pateikti fotografiją, kurioje matytųsi augintinis, Skuodo rajono lankytinas objektas, jo fragmentas (-ai), aplinka ir rudeniui būdingas kraštovaizdis.

Dalyvis pateikdamas konkursui darbą nurodo savo vardą, pavardę, tel. numerį, el. paštą, darytos fotografijos lokaciją, fotografijos pavadinimą. Vienas dalyvis gali pateikti ne daugiau kaip penkias (5) fotografijas prie skirtingų lankytinų objektų.

„Tikimės, kad susidomėjimas šiuo fotografijų konkursu bus ir dalyvaujančių jame netrūks. Dauguma turime augintinių, kuriuos galime įmažinti nuostabiai gražiame rudeniškame Skuodo rajono lankytinų objektų fone. Konkurso laimėtojus rinks visuomenė socialiniame tinkle „Facebook“, po balsavimų bus organizuojama konkursinių nuotraukų paroda. Manau, kad tai puikus gyvūnų gerovės metų paminėjimas“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius.

Fotografijas konkursui kviečiame siųsti nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. iki 2021 m. lapkričio 30 d. (imtinai) el. paštu [email protected].

Nuo gruodžio 6 d. socialinio tinklo „Facebook“ platformoje bus galima balsuoti už bet kurį patikusį konkursinį darbą, paspaudžiant mygtuką „Patinka“. Šie balsavimo rezultatai turės įtakos galutiniam pateiktų konkursinių darbų vertinimui: nuotraukų, kurios surinks daugiausiai paspaudimų „Patinka“, autoriai bus apdovanoti.

Geriausių konkursinių darbų autoriai bus apdovanojami Skuodo rajono savivaldybės įsteigtais prizais, didžiausias dėmesys bus skiriamas I, II, III vietą pelniusiems autoriams, tačiau taip pat bus skelbiamas geriausių konkursinių darbų autorių dešimtukas, jie taip pat bus apdovanoti.

Informaciją apie konkurso sąlygas ir reikalavimus rasite nuostatuose.