Pieno pardavimo tiesiogiai vartoti deklaravimas

 

Fiziniai ar juridiniai asmenys (toliau – Gamintojai), gaminantys pieną, pieno produktus pardavimui ar teikiantys juos tiesiogiai vartoti privalo pateikti metinę pieno ir pieno produktų tiesiogiai vartoti deklaraciją Pieno apskaitos informacinėje sistemoje (PAIS).

Gamintojas privalo:

– būti žemės ūkio valdos valdytojas arba partneris;

– turėti pieninių karvių, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre savo vardu;

– tvarkyti ūkinių gyvūnų apskaitą;

– deklaruoti pagaminto, sunaikinto, suvartoto ūkyje, parduoto ir (arba) atiduoto tiesiogiai vartoti bei likusio nepanaudoto pieno ir (arba) pieno produktų kiekius, jei pieną ir (arba) pieno produktus parduoda ar atiduoda tiesiogiai vartoti;

– būti registruotas arba patvirtintas vadovaujantis Gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašu.

Gamintojai, parduodantys tiesiogiai vartoti pieną ir (arba) pieno produktus teikia deklaraciją už praėjusį apskaitos laikotarpį Skuodo savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje , o turintys galimybę naudotis elektronine bankininkyste gali jungtis prie PAIS interneto svetainėje www.vic.lt ir patys užpildyti deklaracijos elektroninę formą už praėjusį apskaitos laikotarpį (įvesti nurodytus elektroninius deklaracijos duomenis, juos sutikrinti bei patvirtinti deklaracijos pateikimą). Deklaracija laikoma pateikta tik ją patvirtinus.

Pieno pardavimo tiesiogiai vartoti apskaitos laikotarpislaikotarpis nuo einamųjų metų balandžio 1 d. iki kitų metų kovo 31 d.

Pieno gamintojo mirties atveju, vienas iš įpėdinių, privalo pateikti deklaraciją už praėjusį apskaitos laikotarpį mirusiojo vardu, apie tai pažymėdamas deklaracijoje.

Paslaugos teikėjas prisijungia prie PAIS ir užpildo deklaracijos elektroninę formą už praėjusį apskaitos laikotarpį (įveda nurodytus elektroninius deklaracijos duomenis bei juos sutikrina pagal gamintojo pateiktus duomenis). Užpildžius ir sutikrinus deklaraciją PAIS, savivaldybės darbuotojas atspausdina 2 deklaracijos egzempliorius. Paslaugos teikėjas ir gamintojas patikrina deklaracijos duomenis ir patvirtina jų teisingumą, pasirašydami abiejuose deklaracijos egzemplioriuose. Patvirtintas pirmasis egzempliorius saugomas savivaldybėje ar seniūnijoje, o antrasis atiduodamas pieno gamintojui. Paslaugos teikėjas PAIS patvirtina deklaracijos pateikimą iki liepos 30 d.

Gamintojai, neturintys galimybės deklaracijos ar duomenų pateikti kitais būdais, gali atvykti į Skuodo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių. Tiesioginių pardavimų pieno gamybos ir realizavimo metinę deklaraciją pateikti Skuodo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyresniajai specialistei Daivai Petrauskienei. Detalesnė informacija tel. (+370) 602 94232, el.p. [email protected]

Pieno pardavimo tiesiogiai vartoti apskaitos taisykles galima rasti čia.

 

Paskelbta: 15 balandžio, 2022 | Atnaujinta: 2 rugpjūčio, 2023