Teikiama pagalba atvykusiems ukrainiečiams

Paskelbta 14 kovo, 2022 m., skiltyje Naujienos

Paskelbus apie karinę Rusijos invaziją į Ukrainą ir iš ten į Skuodo rajoną atvykstančius saugaus prieglobsčio ieškančius pabėgėlius, Skuodo rajono savivaldybė nedelsiant ėmė spręsti atvykusiems aktualius klausimus – apgyvendinimo, vaikų ugdymo ir/ar globos savivaldybei pavaldžiose įstaigose, sveikatos priežiūros, materialinės paramos suteikimo ir kt. Tuo rūpinasi savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta speciali darbo grupė.
Šiuo metu Skuodo rajono savivaldybės duomenimis, yra apie 20 (tikslus jų skaičius nėra žinomas, kadangi ne visi atvykusieji yra užsiregistravę teritoriniame Migracijos skyriuje) karo pabėgėlių iš Ukrainos.
Lietuvoje užsiregistravusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos taikomas bevizis režimas. Jam pasibaigus, šie asmenys neturės jokių socialinių garantijų. Tačiau užsiregistravę migracijos skyriuose asmenys galės gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ar nacionalinę vizą. Skuodo rajono savivaldybė su jai pavaldžiomis įstaigomis ieško sprendimų dėl įsidarbinimo galimybių mieste apsigyvenusiems užsieniečiams.