Susitikimas su partneriais iš Latvijos

Paskelbta September 26, 2022 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono savivaldybė planuoja dalyvauti Lietuvos–Latvijos bendrame projekte „Klimato kaita, ekstremalios oro sąlygos (audros, potvyniai, sausra, miškų gaisrai ir kt.). Projektas finansuojamas ES lėšomis, prie projekto savivaldybei reikėtų prisidėti 15 proc. savivaldybės biudžeto lėšų.
Posėdyje su projekto koordinatoriais iš Latvijos Respublikos Una Ržepicka, Dinvidukrzemės savivaldybės administracijos specialiste, Priešgaisrinės tarnybos vadovu Andriu Jefimovu ir Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budriene, Administracijos direktoriumi Žydrūnu Ramanavičiumi ir jo pavaduotoju Roku Rozga, Savivaldybės administracijos specialistėmis Edita Jautakienė, Ona Malūkienė ir Rasa Andriekienė, Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovu Mindaugu Jazbučiu aptarė svarbiausius sprendinius-prioritetus Skuodo rajono savivaldybės gyventojų saugumui užtikrinti.
Planuojama projekto lėšomis įrengti viržeminius hidrantus. Numatyta nutiesti kietos dangos kelio atkarpas gaisriniams automobiliams privažiuoti prie vandens telkinių. Gyventojų saugumui užtikrinti dėl skęstančiųjų planuojama įsigyti profesionalią gelbėjimo įrangą ir techniką. Taip pat planuojama prie vandens telkinių pastatyti informacinius stendus, informuojančius apie saugų elgesį vandenyje, ir prie vandens telkinių įsigyti gelbėjimo ratus, plūdurus.
Suderinus su bendruomene Kaukolikų kaime iškasti tvenkinį arba įrengti hidrantą. Projekto lėšomis siekiama užtikrinti ne tik gyventojų saugumą, bet ir kurti patrauklią aplinką.
Mero pavaduotoja Daiva Budrienė savivaldybės vardu padėkojo projekto koordinatoriams ir Savivaldybės darbuotojams dėl bendradarbiavimo, kad abiejų valstybių bendras tikslas – gyventojų saugumo užtikrinimas. Administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius taip pat padėkojo ir sakė, kad sprendiniai dar yra negalutiniai, ir sieks, kad ekstremalios situacijos atvejais, ar ekstremalių įvykių atvejais būtų išsaugotos žmonių gyvybės, sveikata, turtas, apsaugota aplinka nuo neigiamo ekstremalios situacijos poveikio.