Skuodo rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sprendimas dėl posėdžių organizavimo

Paskelbta 30 liepos, 2021 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Naujienos

Liepos 28 d., trečiadienį, įvyko Skuodo rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuris organizuotas atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją rajone. Šiuo metu koronavirusu sergančių skaičius didėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, serga 36 rajono gyventojai. 2 asmenims nustatyta pavojinga delta koronaviruso atmaina, mutacija. Epidemiologiniame žemėlapyje rajonas patenka į raudonąją zoną pagal teigiamų tyrimų dalį. Židiniai formuojasi šeimose, daugiausia serga jauni žmonės.

Vienas svarbiausių komisijos sprendimų – iki 2021 m. rugsėjo 1 d. Skuodo rajono savivaldybės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, verslo įmonės įpareigotos posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu. Sprendimas priimtas, siekiant riboti kontaktų, susitikimų skaičių, kad kuo greičiau būtų suvaldytas koronaviruso plitimas.

Vasaros renginius leista organizuoti, tačiau asmens saugumo sąlygas turi užtikrinti organizatoriai. Turi būti laikomasi Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, nurodymų.

Posėdžio metu pateikta informacija, kad nuo liepos 26 d. išplėstas privalomo periodinio testavimo dėl COVID-19 ligos grupių sąrašas.  Papildomai periodiškai testuojasi darbuotojai, dirbantys krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenys, užsiimantys laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Privalomus periodinius sveikatos patikrinimus būtina atlikti ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo.

Posėdyje diskutuota apie gyventojų skiepijimą. Šiuo metu paskiepyta 36,3 proc. visų Skuodo rajono gyventojų. Informuota, kad vakcinacija gyva eile bus organizuojama liepos 31 d., šeštadienį, nuo 9.00 val. iki 12.00 val. Skuodo turgaus aikštėje. Skiepijama bus su „Pfizer“ vakcina. Primename, su „Pfizer“ vakcina skiepijami asmenys nuo 12 metų. Jei asmuo, norintis pasiskiepyti, yra 12–15 metų, jis turi atvykti kartu bent su vienu iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų.

Minėta, kad rugpjūčio 3 d., antradienį, Skuodo meno mokykloje (Gedimino g. 4) nuo 11.00 val. iki 16.00 val. Nacionalinis kraujo centras organizuoja vakcinaciją, kurios metu visi norintys be išankstinės registracijos galės gauti „Janssen“ vakciną nuo COVID-19 ligos. Šia vakcina skiepijami asmenys nuo 18 metų. Atvykusieji skiepijami gyvos eilės principu. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą. Tądien taip pat Skuodo meno mokykloje vyks kraujo donorystės akcija, bus galima paaukoti kraujo.

Priminta, kad uždarose patalpose reikėtų tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, saugaus atstumo, nuolat dezinfekuoti rankas, dažnai liečiamus paviršius, vėdinti patalpas.