Sąžiningas darbdavys – sąžiningas darbuotojas

Paskelbta 17 vasario, 2021 m., skiltyje Pranešimai

2020 m. pabaigoje Skuodo rajono savivaldybė skelbė verslo nominacijų konkursą, rajono gyventojai buvo kviečiami teikti savo siūlymus, kas yra verčiausias jas laimėti. Nominacija „Patraukliausias darbdavys“ atiteko vienai didžiausių, rajone ilgiausiai veiklą vykdančių Skuodo rajono įmonių – UAB „Kuršasta“. Dar 2020 m. pabaigoje bendrovei šią nominaciją įteikė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas.

„Svarbiausia ir patraukliausia darbdavio savybė – sąžiningumas. Darbuotojai jaučia, kad jie darbdaviui rūpi – šioje įmonėje netaupoma darbuotojų sąskaita – darbuotojai dirba su nauja, tvarkinga technika, aprūpinti visomis kokybiškomis darbo ir saugos priemonėmis, investuojama į nuolatinį žinių ir kvalifikacijos atnaujinimą“, – pasidžiaugė UAB „Kuršasta“ gamybos-saugos darbų organizatorius Jonas Arlauskas.

UAB „Kuršasta“ generalinis direktorius Daumantas Daukšys, pagarbiai žiūrintis į kiekvieną darbuotoją, patvirtino, kad bendrovėje ypatingai svarbus sąžiningumas. Pasak jo, darbo užmokestis mokamas laiku, nėra „atlyginimų vokeliuose“, todėl darbuotojams prieinamos visos socialinės garantijos. Darbo užmokestis yra didesnis nei vidutinis darbo užmokestis Skuode, artimas vidutiniam šalies darbo užmokesčiui.

Gamybos direktorius Juozas Kusas pastebi, kad darbdaviai dažnai pažada „aukso kalnus“, kad tik prisiviliotų darbuotojus. Geriau objektyviai, sąžiningai įvertinti situaciją, galbūt pažadėti mažiau, tačiau, esant galimybei, ir mokėti daugiau, ir geresnes darbo sąlygas suteikti.

UAB „Kuršasta“ visuomenėje yra užsitarnavusi gerą vardą, į bendrovės laisvas darbo vietas dažnu atveju pretenduoja ne vienas kandidatas. Kolektyvas kasmet pasipildo jaunais, aktyviais ir kvalifikuotais specialistais.

Jau kelis dešimtmečius, siekdama pritraukti jaunus, kvalifikuotus specialistus, UAB „Kuršasta“ suteikia stipendijas. Abiturientams, pasirinkusiems statybos inžinerijos, hidroinžinerijos ir kitas inžinerines specialybes, studijų laikotarpiu mokamos stipendijos, finansuojamas mokslas. Po studijų absolventai dirba bendrovėje.

Žvelgiant į UAB „Kuršasta“ veiklą, pastebima dar viena patrauklaus darbdavio savybė – čia vertinami kolektyvo nariai, siekiama, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi reikalingas ir svarbus. Bendrovė taiko įvairias motyvacijos priemones, sudaro galimybes mokytis bei tobulėti. Šiuo metu darbuotojai studijuoja inžinerijos magistro kursus, susisiekimo komunikacijų inžineriją. Jei darbuotojas neturi reikalingos kvalifikacijos, pavyzdžiui teisės vairuoti statybinę techniką,  jam sudaromos sąlygos darbo metu mokytis ir įgyti reikalingą kvalifikaciją. Mokymosi ir  persikvalifikavimo išlaidas padengia pati bendrovė.

UAB „Kuršasta“ įkurta 1950 m. kaip MTS (mašinų, traktorių stotis). Dabar čia dirba apie 120 darbuotojų. Įmonė dabartiniu pavadinimu žinoma nuo 2002 m. Praeitais metais UAB „Kuršasta“ šventė 70 m. veiklos jubiliejų.

Šiuo metu bendrovės veiklų spektras itin platus – kelių statyba, rekonstrukcija ir remontas, išorės inžinerinių tinklų statyba, melioracijos įrenginių statyba, rekonstrukcija ir remontas, gerbūvio ir žemės darbai.

Akivaizdu, UAB „Kuršasta“ kuriama erdvė, kurioje yra abipusis pasitikėjimas tarp vadovų ir darbuotojų. Čia kolektyvas visapusiškai auginamas, skatinamas tobulėti. Bendrovės vadovams yra žinomi ir svarbūs darbuotojų poreikiai. Nuolat ieškoma sprendimų, kaip padėti įveikti darbuotojams kylančius iššūkius. Visa tai tiesiogiai yra susiję ir su bendrovės pasiekiamais rezultatais. Kvalifikuoti ir motyvuoti darbuotojai yra bendrovės sėkmės pagrindas. Sąžiningas darbdavys – sąžiningas darbuotojas.