Rajono gyventojų vakcinacija: skiepijama pagal nustatytas prioritetines grupes

Paskelbta 24 vasario, 2021 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Pranešimai

Prasidėjo onkologinėmis ligomis sergančių asmenų vakcinacija. Taip pat šiuo metu bus skiepijami asmenys, patenkantys į šias prioritetines grupes: 80 m. ir vyresni asmenys, 75–79 m. asmenys,  70–74 m. asmenys, 65–69 m. asmenys. Minėtų prioritetinių grupių asmenys, norintys ir sutinkantys skiepytis, kviečiami kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigas pagal nustatytą tvarką ir registruotis skiepijimuisi.

Asmenys, kurie prisirašę prie Skuodo pirminės priežiūros centro, dėl skiepo turi kreiptis į savo šeimos gydytojus šiais kontaktais: gyd. V. Vitkuvienės tel. (8 440) 43 802; gyd. V. Kiguolienės tel. (8 440)  43 804, gyd. Ž. Nekrošiaus tel. (8 440)  43 806, gyd. E. Jackevičiaus tel. (8 440) 43 809, gyd. D. Mažeikienės tel. (8 440) 43 821.

Jeigu esate prisirašę prie Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro ir nesate dar informuoti apie skiepijimą nuo COVID-19 ligos arba persigalvojote ir norite pasiskiepyti, Jums reikėtų skambinti į registratūrą telefonu (8 440)  73 261.

Asmenys, kurie prisirašę prie Uosto poliklinikos padalinio Skuode, turėtų skambinti taip pat į registratūrą 8 640  21 277.

Visą reikalingą informaciją Jums suteiks sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, tačiau, jei vis tiek dar kiltų klausimų, galima kreiptis į Savivaldybės gydytoją telefonu 8 616 41 132.

Vakcina yra pagrindinė priemonė, siekiant įveikti COVID-19 ligą. Pasiskiepijimas padės greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą ir pagaliau įprastai susitikti su savo artimaisiais, draugais, kolegomis. Tad priminkite apie galimybę pasiskiepyti patiems brangiausiems žmonėms ir pasidalinkite šia žinia su tais, kuriems ji gali būti dabar labai aktuali.

Skiepai skirti tam, kad mes visi galėtume greičiau įprastai gyventi ir grįžti į mokyklas, darželius, universitetus, savo darbus.

Pažymime, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi, veiksminga, efektyvi ir atitinka visus Europos Sąjungos kokybės standartus. Tai patvirtino Vaistų kontrolės tarnyba, Europos vaistų agentūros. Skuodo rajono sveikatos priežiūros specialistai taip pat patikino, kad didžioji dalis „AstraZeneca“ vakcina paskiepytų asmenų po skiepo jautėsi gerai. O asmenų, jautusių lengvus ar vidutinio sunkumo šalutinius poveikius, sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Tarp „AstraZeneca“ , „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų esminių skirtumų nėra. Tad nereikėtų atsisakyti skiepo vien todėl, kad jums skirta „AstraZeneca“ vakcina.

Primename, kad reikėtų būti budriems ir atsiminti, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitų dokumentų. Nepakliūkite į apgavikų rankas.