Puodkalių atliekų priėmimo aikštelėje – organizacinės permainos

Paskelbta 13 vasario, 2024 m., skiltyje Pranešimai

Skuodo rajono gyventojams, vykstantiems į Puodkaliuose esančią atliekų priėmimo aikštelę, derėtų iš anksto pasidomėti atliekų priėmimo tvarka. Nors priimamų atliekų sąrašas ir kiekiai nepakito, tačiau šiemet aikštelėje keitėsi darbo organizavimo tvarka.

„Pagal šalyje įsigaliojusius naujus teisės aktus ir reglamentus griežtėja atliekų apskaita, reikalavimai jų gabenimui, saugojimui ir rūšiavimui, todėl ir aikštelės lankytojams teks prisitaikyti prie pokyčių“, – pasakojo Gediminas Sendrius, UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus vadovas.

Viena iš naujovių, jog į aikštelę gali įvažiuoti pakrautos transporto priemonės, kurių bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos.

Dėl sugriežtėjusios atliekų apskaitos atvykusio asmens bus prašoma pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir, jei aikštelės vadybininkas paprašys, papildomą dokumentą įrodantį, kad asmuo yra Skuodo gyventojas. Tai gali būti pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą, nuomos sutartis, elektros ar vandens tiekėjo sąskaita ir pan.

„Puodkalių aikštelėje atliekos nemokamai priimamos tik iš Skuodo rajono gyventojų. Už šią paslaugą apmoka Skuodo rajono savivaldybė. Iš kitų rajonų gyventojų čia atliekos taip pat priimamos, bet pagal komercinius įkainius“, – aiškino G. Sendrius.

Siekiant, kad nebūtų piktnaudžiaujama nemokamomis paslaugomis, iš priduodančių naudotas padangas taip pat prašoma pateikti vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos liudijimą, užpildyti padangų pridavimo deklaraciją.

„Visoje šalyje aplinkosaugininkai pastebi, kad savivaldybių išlaikomomis ir gyventojams skirtomis aikštelėmis bando naudotis verslininkai – autoremonto paslaugas teikiantys asmenys. Tačiau autodalių į mūsų aikšteles priduoti negalima“, – sakė KRATC atstovas.

Pasak G. Sendriaus, vykdami į aikštelę gyventojai visas atliekas turėtų išrūšiuoti iš anksto, o aikštelėje tik išmesti į joms skirtus konteinerius.

„Pavyzdžiui, anksčiau buvo įprasta visas statybines atliekas mesti į vieną konteinerį. O dabar į atskirus konteinerius aikštelėje surenkama keramika, metalai, mediena, plastikai, polistirolo likučiai, stiklas, pavojingos talpos nuo dažų. Tobulėjant technologijoms vis daugiau atliekų galime perdirbti ir iš jų pagaminti naujus daiktus ar medžiagas“, – teigia KRATC specialistas.

Daugiau informacijos kokie yra pakeitimai atliekų priėmimo tvarkoje, skaitykite  https://www.kratc.lt/atlieku-surinkimo-aiksteles/.

Puodkalių atliekų prėmimo aikštelės adresas: Piliakalnio g. 20, Puodkalių kaimas, Skuodo raj.

Tel. 8 630 08936, darbo laikas: II-V  9-18 val., VI 10-14 val.