Pirmo metų ketvirčio gaisrai ir gelbėjimo darbai

Paskelbta 13 balandžio, 2021 m., skiltyje Pranešimai

Skuodo rajone per šių metų pirmąjį ketvirtį kilo 20 gaisrų (pernai per tą patį laikotarpį 13), o iš jų net 14 kilo gyvenamosios paskirties pastatuose ir kitos paskirties objektuose, kurie padarė didelius turtinius ir neturtinės žalos gyventojams bei gamtai. Likusių gaisrų metu  1 kartą gesintas pagalbinio ūkio paskirties pastatas, 2 kartus gesinti lengvieji automobiliai.

Pagrindinės gaisrų priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (6gaisrai), savaiminis medžiagų užsidegimas (6 gaisrai), pašalinis ugnies šaltinis (4 gaisrai), 3 gaisrai kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio, 2 gaisrai kilo dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, 2 gaisrai dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų, pašalinis ugnies šaltinis (1 gaisrai).

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje kilo 2238 gaisrai, kuriuose žuvo 37 žmonės, o 47 gyventojai patyrė traumų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 2387 gaisrai, o juose žuvo 32 gyventojai, šiemet gaisrų kilo 6,2 proc. mažiau, tačiau juose žuvo 5 gyventojais, arba 16 proc., daugiau.

Vienuolika gyventojų žuvo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 5 – dėl neatsargaus rūkymo, 6 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 3 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 2 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, po 1 – dėl savaiminio medžiagų užsidegimo, dėl tyčinės žmonių veikos (padegimų). Dar 8 žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį užgesinti 276 atvirųjų teritorijų gaisrai  arba 12,3 proc. visų gaisrų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai kilo 633 gaisrai, šiemet jų kilo 56,4 proc. mažiau. Kovo mėnesį atvirosiose teritorijose užgesintas 221 gaisras, išdeginęs 65 hektarus atvirųjų teritorijų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės ir įspėja, kad jos deginimas kelia pavojų ne tik gamtai, turtui, bet ir žmonių gyvybei.

Pagrindinės gaisrų priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai (33,0 proc.), neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (11,9 proc.), pašalinis ugnies šaltinis (11,7 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (11,1 proc.), transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai (5,9 proc.), savaiminis medžiagų užsidegimas (4,1 proc.), žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimas (1,9 proc.), neatsargus rūkymas (1,5 proc.). Be to, įregistruoti 46 padegimai (2,1 proc.), o 133 gaisrų (5,9 proc.) priežastys dar tiriamos.

Mieli Skuodo rajono gyventojai, prašome Jūsų atsargiai elgtis su ugnimi, nedeginti sausos žolės, mieste ir miesteliuose nedeginti laužų bei laukininkystės ir daržininkystės atliekų, nerūkyti lovoje, nes tai kelia grėsmę Jūsų sveikatai ir turtui.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento prie VRM

Klaipėdos priešgaisrinės gebėjimo valdybos

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija