Lietuvos pasienyje su Lenkija tikrinami keleiviai

Paskelbta February 18, 2021 m., skiltyje COVID-19, Pranešimai

Nacionalinis visuomenės sveiktos centras informuoja, kad nuo vasario 17 d. taikomos sustiprintos kontrolės priemonės sausumos patekimo į šalį vietose pasienyje su Lenkija. Nuo trečiadienio prie vidaus Europos Sąjungos sienos su Lenkijos Respublika  tikrinama, ar keleiviai, atvykstantys ar grįžtantys į Lietuvą, yra užsiregistravę (užpildę anketą) NVSC interneto svetainėje adresu https://keleiviams.nvsc.lt ir turi tai patvirtinantį QR kodą, kuris atsiunčiamas elektroniniu paštu.

Atkreipiame dėmesį, kad patikrą vykdo Valstybės sienos pasaugos pareigūnai, kurie tikrina, ar pateikiami teisingi duomenys. Jeigu atvykstantys asmenys bus neužpildę minėtos anketos arba pateikę netikslius (ne visus) duomenis, bus prašoma tai padaryti pasienio poste. Norint, kad patikrinimas vyktų sklandžiau ir greičiau, prašoma anketą užpildyti prieš kertant valstybės sieną.

Patikrinimo metu  gali būti prašoma pateikti dokumentus, įrodančius teisę į izoliacijos išimtį. Už klaidingos informacijos pateikimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d. ir skirta bauda nuo 500 Eur iki 1500 Eur.

Atvykstantiems/grįžtantiems į Lietuvą privaloma turėti dokumentą, patvirtinantį apie atliktą tyrimo dėl COVID-19 neigiamą rezultatą. Tyrimas turi būti atliktas per 48 val. iki atvykimo į Lietuvą arba reikia registruotis tyrimui Lietuvoje per 24 val. nuo atvykimo. Tyrimą galima atlikti nemokamai užsiregistravus telefonu 1808 arba interneto svetainėje 1808.lt

Nepriklausomai nuo tyrimo rezultato atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Daugiau informacijos atvykstantiems į Lietuvą galima rasti  čia:

https://nvsc.lrv.lt/atvykusiems

Sprendimą dėl sustiprintos kontrolės sausumos patekimo į šalį vietose rasite čia:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/dfeaa3426fcc11eb9fc9c3970976dfa1

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Beata Bernadišienė

beata.bernadisiene@nvsc.lt

8 652 90576