Laukuose dega žemės ūkio technika

Paskelbta 8 rugpjūčio, 2022 m., skiltyje Pranešimai

Šalyje prasidėjusią javapjūtę sunkina nepastovūs orai. Žemdirbiai priversti skubėti. Deja, derliaus nuėmimo metu technikai dirbant maksimaliomis apkrovomis, didėja ir gaisrų rizika.  Ugniagesiai kiekvieną minutę yra pasiruošę išvykti į pagalbą ūkininkams, tačiau primena, kad laikantis tam tikrų taisyklių gaisrų galima išvengti arba bent sumažinti jų kilimo riziką.

Kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos degalų tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai dažniausiai ir tampa tokių gaisrų priežastimi

Reikia užtikrinti, kad į laukus išvyktų tvarkinga technika, turinti pirmines gaisro gesinimo priemones.

Kombaine privalo būti 2 gesintuvai po 4 kg bei nedegus audeklas. Pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis, patikrinti technikos būklę, apžiūrėti, ar nėra kuro nutekėjimų, nuvalyti susikaupusias dulkes ir šiaudus nuo kaistančių ir besisukančių mechanizmų paviršių, nuolat nuvalyti variklį ir jo mazgus.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento prie VRM

Klaipėdos priešgaisrinės gebėjimo valdybos

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija