Kviečiame prioritetinėse grupėse esančius asmenis kreiptis dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos

Paskelbta 5 kovo, 2021 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Pranešimai

Kviečiame vyresnio amžiaus asmenis pasirūpinti savo sveikata ir priimti atsakingą sprendimą – pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos. Skiepų pagalba greičiau sugrįšime į įprastą gyvenimo ritmą. Dėl vakcinos raginame kreiptis asmenis, patenkančius į prioritetines grupes: 80 m. ir vyresni asmenys, 75–79 m. asmenys,  70–74 m. asmenys, 65–69 m. asmenys.

Primename, kad asmenys, kurie prisirašę prie Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro, dėl skiepo turi kreiptis į savo šeimos gydytojus šiais kontaktais: gyd. V. Vitkuvienės tel. (8 440) 43 802; gyd. V. Kiguolienės tel. (8 440)  43 804, gyd. Ž. Nekrošiaus tel. (8 440)  43 806, gyd. E. Jackevičiaus tel. (8 440) 43 809, gyd. D. Mažeikienės tel. (8 440) 43 821.

Jeigu esate prisirašę prie Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro ir nesate dar informuoti apie skiepijimą nuo COVID-19 ligos arba persigalvojote ir norite pasiskiepyti, Jums reikėtų skambinti į registratūrą telefonu (8 440)  73 261.

Asmenys, kurie prisirašę prie Uosto poliklinikos padalinio Skuode, turėtų skambinti taip pat į registratūrą 8 640  21 277.

Visą reikalingą informaciją Jums suteiks sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, tačiau, jei vis tiek dar kiltų klausimų, galima kreiptis į savivaldybės gydytoją telefonu 8 616 41 132.

Priminkite apie galimybę pasiskiepyti patiems brangiausiems žmonėms ir pasidalinkite šia žinia su tais, kuriems ji gali būti dabar labai aktuali.

Viešojoje erdvėje vyksta daug diskusijų dėl „AstraZeneca“ vakcinos veiksmingumo ir poveikio. Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžia, kad „AstraZeneca“ sukurta vakcina yra tokia pat saugi ir veiksminga, kaip ir kitos, tad nevertėtų atsisakyti skiepo vien todėl, kad nenorite būti paskiepyti „AstraZeneca“ vakcina.  Ši vakcina atitinka visus Europos Sąjungos kokybės standartus. Taip pat primename, kad organizmo reakcija po vakcinos yra normalus procesas, nepageidaujamos reakcijos gali praeiti per keletą valandų. Sveikata pagerėja per kelias dienas po vakcinacijos.

Kaip gyvensime ateityje, priklauso nuo visų mūsų priimtų sprendimų. Pasitikėkime medicina. Pasiskiepiję jausitės saugiau ir reikšmingai prisidėsite prie koronaviruso plitimo sustabdymo.

Karantinas šalyje pratęstas iki kovo 31 d. 24:00 val.

Nuo kovo 6 d. atvirose vietose leidžiama susitikti ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms arba dviejų namų ūkio nariams. Leidžiamos ir jų šventės atvirose erdvėse. Leidžiamos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, vienu metu teikiamos ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius. Taip pat leidžiami renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio. Nurodoma, kad automobilyje turi būti ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius. Nuo šeštadienio leidžiama vykdyti neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys. Patvirtinti atlaisvinimai ir pažintiniams takams, parkams, muziejams, galerijoms ir kitoms ekspozicinėms erdvėms, zoologijos ir botanikos sodams, esantiems atvirose lauko erdvėse. Juose taip pat galės lankytis ne didesnės nei penkių asmenų ar dviejų šeimų grupės. Bus leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose.

Nors atlaisvinimų padaugėjo, tačiau ir toliau raginame labai saugotis, laikytis visų karantino taisyklių, rekomendacijų. Būkite sveiki!