Kovo 1 d. vyko Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. Jame pirmiausia pateikta bendra informacija apie epidemiologinę situaciją rajone.
Pastarųjų 14 dienų sergamumas Skuodo rajone koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 83 atvejus. 11 asmenų Skuodo rajone liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Paskutinių 7 dienų atvejų vidurkis – 1 naujas atvejis.
Skuodo mobiliame punkte tyrimai buvo atliekami kiekvieną darbo dieną. Punkte atliktų tyrimų statistika: vasario 22 d. paimti 14 mėginių, iš jų susirgimų neužfiksuota, vasario 23 d. atlikta 10 tyrimų, iš jų nustatytas 1 teigiamas, vasario 24 d. paimti 8 mėginiai, iš kurių 1 buvo teigiamas, vasario 25 d. atlikti 7 tyrimai, iš jų susirgimų nebuvo, vasario 26 d. paimti 6 mėginiai, iš jų nė vieno teigiamo, vasario 27 d. iš 11 mėginių nenustatyta susirgimų.
Vėliau išsamiai aptartas vakcinacijos procesas Skuodo rajone. Skuodo rajono savivaldybė iš viso gavo 1 124 vakcinas. Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre (toliau – Skuodo PSPC) panaudotų skiepų skaičius – 602, Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centre (toliau – Mosėdžio PSPC) – 384, Uosto poliklinikos Skuodo padalinyje – 138. Iš viso paskiepyta 6,6 proc. visų Skuodo rajono gyventojų.
Pirminiuose vakcinacijos etapuose buvo skiepijami dirbantys Skuodo mobiliame punkte, paskiepyti Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus slaugos pacientai ir darbuotojai, taip pat Skuodo globos namų, Ylakių globos namų, Barstyčių vaikų globos namų gyventojai, darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.
Kiek vėliau pradėti skiepyti vaistinių darbuotojai, onkologinėmis ligomis sergantys, dirbantys švietimo įstaigose, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais. Dabar skiepijami 80 m. ir vyresni asmenys. Sudaromi asmenų sąrašai ir šioms prioritetinėms grupėms: 75–79 m. asmenys, 70–74 m. asmenys, 65–69 m. asmenys.
Šių minėtų prioritetinių grupių asmenys, norintys pasiskiepyti, gali kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą. Bus suteikta visa reikalinga informacija.
Detalesnė statistinė informacija apie skiepus įstaigose
Ylakių globos namuose yra 23 darbuotojai: iš jų 16 asmenų persirgo, 13 asmenų pasiskiepijo, 4 darbuotojai nesutiko skiepytis. 32 Ylakių globos namų gyventojai persirgo COVID-19 liga, paskiepyta 10 asmenų.
Skuodo globos namuose dirba 51 darbuotojas: 32 asmenys persirgo, 19 darbuotojų pasiskiepijo, 3 asmenys nepareiškė noro skiepytis. 30 Skuodo globos namų gyventojų persirgo koronavirusu, 30 asmenų pasiskiepijo, 4 gyventojai nesutiko skiepytis.
Barstyčių vaikų globos namuose yra 25 darbuotojai: iš jų 13 darbuotojų persirgo, pasiskiepijo – 12 asmenų.
Skuodo socialinių paslaugų šeimai centre dirba 76 asmenys: iš jų 11 asmenų persirgo, 16 pasiskiepijo, 49 asmenys nesutiko skiepytis. Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro direktorė Rūta Razmienė minėjo, kad dauguma darbuotojų prieš skiepą nori pasidaryti antikūnių testą, kad žinotų, ar skiepas reikalingas. Kai testai bus atlikti, darbuotojai priims sprendimus.
Skuodo PSPC dirba 65 darbuotojai: iš jų 13 asmenų persirgo, 19 pasiskiepijo, 33 asmenys dar nesiskiepijo. Nemažai darbuotojų atsisakė skiepo, nes kas 10 dienų yra testuojami, jaučiasi saugūs ir savo skiepus nori atiduoti gyventojams. Skuodo PSPC Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus 11 darbuotojų persirgo, 4 pasiskiepijo, 3 asmenys nesutiko skiepytis.
Mosėdžio PSPC dirba 12 asmenų: iš jų 6 darbuotojai persirgo, 3 asmenys pasiskiepijo, 3 darbuotojai nesiskiepijo.
Uosto poliklinikos Skuodo padalinyje pasiskiepijo 4 darbuotojai, 2 darbuotojai nesiskiepijo.
6 greitosios medicinos pagalbos darbuotojai persirgo koronavirusu, 8 asmenys pasiskiepijo, 3 darbuotojai skiepytis nesutiko.
Paskiepyta 180 Skuodo rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, nesutiko skiepytis 75 asmenys.
Bendra situacijos apžvalga sveikatos priežiūros įstaigose
Skuodo PSPC direktorius Virginijus Kiguolis informavo, kad per vasario mėnesį koronavirusu sirgo 17 prie šios įstaigos prisirašiusių asmenų, ligos atvejai nebuvo sudėtingi. Vasario mėnesį dėl kitų sveikatos sutrikimų aptarnauti 2 325 asmenys. Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl širdies ir kraujagyslių ligų, infekcijų, bakterijų sukeltų ligų, traumų, mitybos ir medžiagų apykaitos ligų, nervų ligų. Greitoji medicinos pagalba sausio mėnesį atliko 308 pervežimus, vasario mėnesį – 305. Vasario mėnesį pravažiuota 22 700 km. Pastebėta, kad greitosios medicinos pagalbos technika reikalauja remonto.
Mosėdžio PSPC direktorius Vilius Lukas informavo, kad buvo keli vyresnių asmenų susirgimai koronavirusu, tikėtina, kad asmenys virusu užsikrėtė po apsilankymo vienoje gydymo įstaigoje. Pastebėta, kad vis daugiau asmenų kreipiasi dėl profilaktinių patikrinimų, kitų ligų, nori siuntimų.
Patikrinimai
Vasario 25 d. buvo vykdomi prevenciniai patikrinimai Skuodo rajone. Patikrintos 5 viešojo transporto priemonės, pažeidimų nenustatyta. Patikrintos 7 prekybos vietos, nustatyti 3 kaukių dėvėjimo pažeidimai. Patikrinti 6 grožio salonai, pažeidimų neužfiksuota.
Pastebėta, kad viešojo transporto priemonėse, prekybos vietose ir grožio salonuose dezinfekcinis skystis laikomas gerai matomose vietose. Turėta ne tik rankoms, bet ir paviršiams valyti skirtų dezinfekcijos priemonių. Gyventojams pateikta informacija apie karantino ribojimus ir sąlygas, kurių reikia laikytis. Patalpos reguliariai vėdinamos ir dezinfekuojamos. Grožio salonuose patalpos vėdinamos ir dezinfekuojamos po kiekvieno kliento apsilankymo. Grožio paslaugų teikėjai dėvėjo respiratorius. Specialistams priminta, kad respiratorius būtina keisti kas 4 val.
Skuodo rajono policijos komisariato atstovas informavo, kad saviizoliacijoje esantys asmenys visada buvo randami savo gyvenamosiose vietose. Dažniau pasitaiko situacijų, kai jauni asmenys atvyksta iš kitų rajonų, jų būna paprašoma grįžti atgal. Buvo pažeidimų dėl susibūrimų.
Švietimo situacija
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teikia pasiūlymus, kaip būtų galima vykdyti ugdymo procesą mokyklose. Sveikatos apsaugos ministerija siūlymus vertina, tačiau naujų sprendimų nėra priimta. Ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. 75 rajono mokiniams suteikiama mokymosi pagalba: mokiniams paruošta mokymosi vieta, jiems mokytis padeda mokytojų padėjėjai, socialiniai pedagogai, logopedai. Rajono lopšelius-darželius lanko apie 60 proc. vaikų.