Koronavirusas Skuodo rajone: testuojama daugiau žmonių, pateikiamos rekomendacijos

Paskelbta 25 sausio, 2022 m., skiltyje COVID-19, Naujienos

Sausio 22 d., penktadienį, įvyko Skuodo rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuris organizuotas atsižvelgiant į sudėtingą epidemiologinę situaciją rajone. Koronavirusu sergančių skaičius vis didėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiuo metu serga 219 rajono gyventojų. Epidemiologiniame žemėlapyje rajonas patenka į juodąją zoną pagal teigiamų tyrimų dalį.

Nutarimai posėdyje

Posėdyje svarstyta galimybė riboti renginių kiekį, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad tokių ribojimų nėra nustačiusi Vyriausybė, nutarta ir toliau leisti organizuoti renginius su sąlyga, kad bus griežtai laikomasi visų saugumo reikalavimų.

Gyventojų taip pat labai prašoma sąmoningai elgtis renginiuose, rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, dėvėti respiratorius, dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Papildoma informacija

Skuodo mobiliame punkte stengiamasi priimti kuo daugiau asmenų, norinčių testuotis. Sutrumpintas asmens priėmimo intervalas, seniau vienam asmeniui buvo skiriamos 5 minutės, dabar skiriamos 3 min., taip spartinamas testavimas.

Būtina paminėti, kad Skuode veikia ne tik Birutės g. esantis mobilus punktas, į kurį registruojamasi telefonu 1808 arba internetu https://koronastop.lrv.lt/, bet ir Uosto poliklinikos mobilusis punktas. Jame nemokamam PGR tyrimui taip pat priimami visi pacientai, kuriems pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, kurie turi kontraindikacijų vakcinacijai, taip pat, kai tyrimas reikalingas prieš operaciją, sanatorinį gydymą. Nemokamai tyrimas atliekamas ir nėščiosioms. Registracija telefonu +370 600 18 898.

Skuodo rajono įmonėms ir organizacijoms pagal galimybes rekomenduojama organizuoti darbą nuotoliniu būdu.

Sausio 22 d. duomenimis, židinys susiformavo Skuodo globos namuose, serga 23 gyventojai, 12 darbuotojų. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje serga 30 mokinių, Skuodo Bartuvos progimnazijoje – 15 mokinių. Mosėdžio vaikų lopšelyje-darželyje serga 2 darbuotojai.