Koronavirusas Skuodo rajone: periodinis testavimas, vakcinacija, statistika

Paskelbta 28 liepos, 2021 m., skiltyje COVID-19, Naujienos

Nuo liepos 26 d. išplėstas privalomo periodinio testavimo dėl COVID-19 ligos grupių sąrašas.

Periodiškai testuojasi darbuotojai, dirbantys krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenys, užsiimantys laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Privalomus periodinius sveikatos patikrinimus būtina atlikti ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo.

Skuodo rajono savivaldybės mobiliame punkte rugpjūčio mėnesį atliekami tyrimai:

PGR TYRIMAI (IŠ NOSIARYKLĖS)

  • Rugpjūčio mėnesio pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais, šeštadieniais nuo 9.00 val. iki 11.00 val.

GREITIEJI ANTIGENŲ TYRIMAI (IŠ NOSIARYKLĖS)

  • Rugpjūčio mėnesio pirmadieniais nuo 11.00 val. iki 15.00 val.
  • Rugpjūčio mėnesio antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 9.00 val. iki 11.00 val.

GREITIEJI ANTIGENŲ TYRIMAI GALIMYBIŲ PASUI (IŠ NOSIARYKLĖS)

  • Rugpjūčio mėnesio trečiadieniais ir penktadieniais nuo 11.00 val. iki 12.00 val.

SEROLOGINIAI TYRIMAI (IŠ PIRŠTO)

  • Rugpjūčio 5 d. nuo 16.00 val. iki 17.00 val.
  • Rugpjūčio 12 d. nuo 16.00 val. iki 17.00 val.

Tyrimams registruotis kviečiama, skambinant telefonu 1808 arba registruojantis internetu www.1808.lt.

Jeigu nėra galimybės prisiregistruoti tyrimui dėl planinių operacijų ar planinių stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kviečiame kreiptis šiais telefono numeriais 8 616 41 132, 8 614 96 176. Nurodytais telefono numeriais taip pat galima kreiptis, jei jaučiate koronavirusui būdingus simptomus ir susiduriate su sunkumais prisiregistruojant per Karštąją liniją.

Svarbi žinia – vakcinacija gyva eile bus organizuojama liepos 31 d., šeštadienį, nuo 9.00 val. iki 12.00 val. Skuodo turgaus aikštėje. Skiepijama bus su „Pfizer“ vakcina. Primename, su „Pfizer“ vakcina skiepijami asmenys nuo 12 metų. Jei asmuo, norintis pasiskiepyti, yra 12–15 metų, jis turi atvykti kartu bent su vienu iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų.

Informuojame, kad rugpjūčio 3 d., antradienį, Skuodo meno mokykloje (Gedimino g. 4) nuo 11.00 val. iki 16.00 val. Nacionalinis kraujo centras organizuoja vakcinaciją, kurios metu visi norintys be išankstinės registracijos galės gauti „Janssen“ vakciną nuo COVID-19 ligos. Šia vakcina skiepijami asmenys nuo 18 metų. Atvykusieji skiepijami gyvos eilės principu. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą. Tądien taip pat Skuodo meno mokykloje vyks kraujo donorystės akcija, bus galima paaukoti kraujo.

Rekomenduojame uždarose patalpose tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, saugaus atstumo, nuolat dezinfekuoti rankas, dažnai liečiamus paviršius, vėdinti patalpas.

Pranešame, kad koronaviruso situacija rajone yra rimta, liepos 28 d. duomenimis, statistiškai serga 29 asmenys. 2 Skuodo rajono gyventojams nustatyta pavojinga delta koronaviruso atmaina, mutacija. Epidemiologiniame žemėlapyje rajonas patenka į raudonąją zoną pagal teigiamų tyrimų dalį. Židiniai formuojasi šeimose, daugiausia serga jauni žmonės. Situacija greitai kinta, pasisaugokime.

Pagal Lietuvos statistikos departamento preliminarius duomenis, tarp COVID-19 liga užsikrečiančių, dėl jos hospitalizuojamų ir nuo jos mirštančių dominuoja nevakcinuoti asmenys.

Pasitaiko atvejų, kad koronavirusu suserga pasiskiepiję asmenys, tačiau pažymima, kad  didžioji dalis koronavirusu užsikrėtusių pasiskiepijusių žmonių perserga lengvesne infekcijos forma nei nepasiskiepiję asmenys, o ir tikimybė jiems atsidurti ligoninėje yra daug mažesnė.

Primename, kad vakcinų, apsaugančių nuo COVID-19, valstybė jau yra parengusi kiekvienam, norinčiam ir galinčiam pasiskiepyti. Vakcinos laukia jūsų.

Saugokite save ir aplinkinius, būkite sveiki.