Koronavirusas Skuodo rajone: nutarimai, galimybių pasas, tyrimai, vakcinacija

Paskelbta 16 rugpjūčio, 2021 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Naujienos

Rugpjūčio 12 d., ketvirtadienį, įvyko Skuodo rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuris organizuotas atsižvelgiant į sparčiai suprastėjusią epidemiologinę situaciją rajone. Koronavirusu sergančių skaičius vis didėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiuo metu serga 88 rajono gyventojai. Epidemiologiniame žemėlapyje rajonas patenka į juodąją zoną pagal teigiamų tyrimų dalį. Per paskutinę savaitę fiksuojama 11 protrūkių šeimose. Užregistruoti 6 įvežtiniai atvejai.

Nutarimai posėdyje

Posėdyje nutarta leisti organizuoti renginius, tačiau būtina griežtai laikytis visų Vyriausybės nutarimų, rekomendacijų. Gyventojų labai prašoma sąmoningai elgtis renginiuose, rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Įvertinta tai, kad negali būti pažeistos asmenų, kurie atitinka galimybių paso kriterijus, teisės.

Tam tikruose renginiuose bus sudaryta galimybė pasiskiepyti, bus vykdoma vakcinacija gyva eile.

Nutarta sudaryti didesnes testavimosi galimybes Skuodo rajono gyventojams. Jei jaučiate koronavirusui būdingus simptomus, kviečiame kreiptis į savo šeimos gydytojus, kurie jus priregistruos testui. Taip pat prisiregistruoti galite telefonu 1808 arba internetu www.1808.lt.

Skuodo rajono įmonėms ir organizacijoms pagal galimybes rekomenduojama organizuoti darbą nuotoliniu būdu.

ES skaitmeninis COVID pažymėjimas ir galimybių pasas

Pažymėtina, kad galimybių pasas ir ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra du skirtingi dokumentai ir būdai juos gauti yra skirtingi. Paskiepyti, persirgę ar neigiamą COVID-19 ligos testo rezultatą turintys asmenys internetinėje svetainėje gpasas.lt gali gauti savo galimybių pasą. Tie asmenys, kurie neturi prieigos prie interneto, galimybių pasą gali gauti atvykus į Registrų centrą. ES skaitmeninį COVID pažymėjimą galima rasti prisijungus prie savo paskyros e.sveikatos portale. Jei nesinaudojama internetu, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Jis turės galimybę pažymėjimą atspausdinti arba gali suteikti teisę / įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei gali pažymėjimą atspausdinti savo namuose.

Galimybių pasas ir testavimas 

Nuo rugpjūčio 16 d. galimybių pasui tiks tik PGR tyrimas, kuris galios 48 val. Atlikti tyrimą bus galima tik privačiose gydymo įstaigose ir laboratorijose, paslauga bus mokama. Skuodo rajone tokį tyrimą bus galima atlikti Uosto poliklinikos Skuodo padalinyje. Taip pat primenama, kad Uosto poliklinikos Skuodo padalinyje kiekvieną dieną atliekami šie mokami COVID-19 laboratoriniai tyrimai: PGR tyrimai, antigenų ir antikūnių testai. Būtina išankstinė registracija telefonu 8 600 18 898. Mobiliuose punktuose nebus galimybės atlikti mokamo tyrimo.

Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose galės atlikti:

  • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių;
  • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.

Tokiems asmenims testuotis, norint gauti galimybių pasą, bus būtina, bet PGR tyrimas bus nemokamas ir atliekamas mobiliuose punktuose.  Tyrimui registruotis reikės kaip ir anksčiau per www.1808.lt arba telefonu 1808.

Jau nuo rugpjūčio 12 d. galimybių pasu galės pasinaudoti ir asmenys, kurie turi pakankamai antikūnų.

Visa informacija apie glimybių pasą: www.gpasas.lt

Taip pat primename, kad nemokamai PGR tyrimą galės pasidaryti tie asmenys, kurie jaučia koronavirusui būdingus simptomus ir kuriems reikalingas tyrimas dėl planinės operacijos.

Vakcinacija

Visi Lietuvos gyventojai turi galimybę pasiskiepyti norima vakcina. Norintieji pasiskiepyti kviečiami skambinti telefonu 1808 arba registruotis savo vakcinai adresu www.koronastop.lt.

Primename, kad kiekvieną ketvirtadienį be išankstinės registracijos Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre nuo 8.00 val. iki 15.00 val., Uosto poliklinikos Skuodo padalinyje nuo 11.00 val. iki 18.00 val., Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centre nuo 12.00 val. iki 16.00 val. galima pasiskiepyti su „Pfizer“ ir „Janssen“ vakcinomis.

Saugokite save ir aplinkinius, būkite sveiki.