Klaipėdos regionas stiprina bendradarbiavimą su Švedija

Paskelbta 26 birželio, 2019 m., skiltyje Aktualu, Naujienos

Šiandien, birželio 26-ąją, Klaipėdos savivaldybės tarybos salėje, asociacijos „Klaipėdos regionas“ nariai susitiko su šiemet prie euroregiono „Baltija“ prisijungusio Švedijos Skonės regiono delegacija. Svečiams buvo pristatyti Klaipėdos regiono pasiekimai ekonomikos, turizmo, susisiekimo srityse, taip pat septynių savivaldybių bendro darbo rezultatai ir siekiai, narystės euroregione „Baltija“ svarba. Delegacija domėjosi mėlynąja ekonomika, inžineriniais vandens sprendimais, inovacijomis bei kitomis socialinėmis ir ekonominėmis temomis.

„Džiaugiamės, kad Švedijos Skonės regiono atstovai domisi Klaipėdos regionu bei atvyko siekdami daugiau sužinoti apie mūsų ambicijas ir iniciatyvas, vykdomus projektus ir patirtis. Be aktyvaus tarptautinio regioninio bendradarbiavimo ir dalijimosi idėjomis, žiniomis bei sėkmės pavyzdžiais, sunku įsivaizduoti modernaus ir ambicingo regiono kūrimo galimybes. Siekdami išlikti konkurencingi, privalome ieškoti partnerystės ryšių ir juos stiprinti, todėl džiaugiamės, kad Klaipėdos regionas randa ne tik vidinių bendradarbiavimo sprendimų, bet ir yra matomas tarptautiniame lygmenyje“, – kalbėjo Neringos vicemeras, asociacijos „Klaipėdos regionas“ narys Narūnas Lendraitis.

„Šiemet Klaipėdos regionas pirmininkauja euroregionui „Baltija“. Šiuo tikslu stipriname euroregiono narių tarpusavio bendradarbiavimą ir dalijimąsi žiniomis bei gerąja patirtimi. Švedijos Skonės regionas prisijungė prie narystės tik šiemet, tad delegacijai be galo įdomu išsamiau susipažinti su kitais nariais bei, pirmiausia, Klaipėdos regionu. Esame skirtingi, tačiau kartu ir labai panašūs – mus jungia viena jūra ir bendri iššūkiai. Didžiuojamės, kad ne tik mes turime ko pasimokyti iš Skandinavijos šalių, bet ir jos laiko mus pavyzdžiu tokiose srityse kaip bendroji strateginė miesto ir regiono plėtra, inovatyvūs jūriniai ir aplinkos apsaugos tyrimai, inžineriniai vandens plėtros sprendimai, kuriuos mes šiandieną ir pristatėme“, – sakė savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė Klaudija Kionies, svečiams pristačiusi Klaipėdos regiono išskirtinumą ir stiprybes.

„Mes itin vertiname galimybę dalintis žiniomis, ypač kalbant apie mėlynąją ekonomiką ir uostą – esame taip pat įsikūrę šalia Baltijos jūros, tad mūsų regiono atstovams yra įdomu išgirsti apie jūsų patirtis ir iššūkius. Matome labai daug panašumų ir sąsajų su Klaipėdos regionu, esame įkvėpti jūsų pavyzdžių ir tikime, kad šis vizitas yra glaudaus bendradarbiavimo pradžia“, – džiaugėsi Švedijos Svedala miesto merė Linda Allansson Wester.

Švedijos delegacijai taip pat buvo išsamiau pristatytas regiono centras – Klaipėdos miestas. Klaipėdos savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė svečiams pristatė Klaipėdos miesto planus ir iššūkius, socialinius, ekonominius projektus bei kultūrinį gyvenimą. Miesto plėtros agentūros „Klaipėda ID“ direktorius Simas Simanauskas supažindino delegaciją su Klaipėdos mėlynojo proveržio ir ekonominės plėtros strategija 2030.

Akcinė bendrovė „Klaipėdos vanduo“, tiekianti geriamąjį vandenį Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių gyventojams ir įmonėms bei tvarkanti nuotekas, pristatė delegacijai vandens ir nuotekų valymo infrastruktūros plėtrą. JSC „Vėjo projektai“ vadovas Alvydas Naujėkas pasidalino naujos kartos miesto autobuso „Dancer“ idėja bei būsimomis Klaipėdos miesto viešojo transporto naujovėmis.

Mėlynojo augimo  inovacijų projektus, ženkliai prisidedančius prie Klaipėdos regiono ekonomikos augimo, pristatė Andrius Sutnikas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas. Svečiai taip pat aplankė Klaipėdos universiteto Jūrinių tyrimų instituto laboratorijas bei turėjo galimybę išbandyti elektrinį autobusą „Dancer“.

Skonės regionas – tai piečiausias Švedijos regionas (Skåne), įsikūręs prie Baltijos jūros,  pasižymintis kontrastingu kraštovaizdžiu, savita etnine kultūra ir tradicijomis. Regione gyvena apie 1 264 000 žmonių – maždaug 13 procentų visų Švedijos gyventojų.  Skanės regioną vienija savivaldybių asociacija, jungianti 33 savivaldybes. Asociacijos tikslai – remti vietos savivaldos augimą ir plėtrą, padėti savivaldybėms vystyti jų veiklas, apjungti visų asociacijos narių interesus ir skatinti tarpusavio bendradarbiavimą. Skonės regionas prisijungė prie euroregiono „Baltija“ šių metų sausio mėnesį.

Asociacija „Klaipėdos regionas“ yra Euroregiono Baltija narė nuo 2012 metų. Pagrindinis ERB narystės tikslas – stiprinti tarpusavio regionų bendradarbiavimą, spręsti bendrus iššūkius ir problemas, plėtoti ir palaikyti aktyvų ryšį su kitais Baltijos jūros šalių regionais. Euroregiono „Baltija“ tinklą sudaro devyni Švedijos, Lenkijos, Danijos, Rusijos ir Lietuvos regionai.

Daugiau informacijos:

Živilė Radytė

Komunikacijos specialistė

Asociacija „Klaipėdos regionas“

Šaulių g. 32-5, Klaipėda LT-92231

Tel. +370 696 19525

El.p. [email protected]

klaipedaregion.lt