Gydomųjų galių turinčio Truikinų šaltinio aplinka atgims iš naujo  

Paskelbta 9 rugpjūčio, 2021 m., skiltyje Naujienos, Planuojami darbai

Jau labai greitai aplinkos tvarkymo darbai bus pradėti prie Truikinų šaltinio. Darbai finansuojami iš Skuodo rajono savivaldybės biudžeto ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) lėšų. Liepos pabaigoje Savivaldybės administracija su UAB „Tomanta“ sudarė rangos darbų sutartį už 19 997,67 Eur. Šiuo metu darbai perkami už VSTT skirtą finansavimą.

„Intensyviai ieškota finansinių galimybių sutvarkyti šį lankomą objektą. Jis įdomus ir vertingas, todėl norėjosi jo aplinką kuo greičiau atnaujinti“, – sakė Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Truikinų šaltinėlio lankytojų patogumui iš Savivaldybės lėšų bus įrengta poilsinė zona su laužaviete, suolais, pastatyti dviračių stovai, pavėsinė, tualetas. Valstybės saugomų teritorijų tarnybos lėšomis bus įrengti liepteliai, sutvarkyti laiptai, takai, šaltinio šlaitai, pastatytas informacinis stendas.

„Tikimasi, kad po sutvarkymo šis objektas bus labiau lankomas, šaltinėlio aplinka taps jaukesnė, bus labiau pritaikyta pasigrožėti „verdančia“ versme ir  pasisemti vandens, kuris yra geriamas ir gausiai mineralizuotas“, – pasidžiaugė Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius.

Be viso to, šaltinis turi ryškią mitologinę pusę. Jo vandens versmė kyla iš žemės gelmių ir visą laiką be pertraukos kunkuliuoja, verda, veržiasi aukštyn. Tikima, jog šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių, padeda pagydyti skaudančias akis ir kitas ligas. Taip pat kalbama, kad šaltis yra bedugnis, įtraukiantis. Nors matuojant dugną galima apčiuopti, tačiau versmė įtraukia gilyn. Sakoma, kad į gelmę nugarmėjęs net jautis, vijęsis karvę.

Šaltinėlio aplinka bus sutvarkyta per tris mėnesius.

1980 m. versmė paskelbta hidrologiniu gamtos paminklu. 1999 m. lapkričio 3 d. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro įsakymu Truikinų šaltinis paskelbtas hidrogeologiniu objektu. 2002 m. įrašytas į valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą.

Skuodo informacijos centro nuotraukos