Atšilus orams prasideda pernykštės žolės gaisrai. Kilę gaisrai atvirose teritorijose gali padaryti nuostolių gamtai ir žmonių turtui. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o skaudžiausia, kad tokiuose gaisruose beveik kasmet žūva ir žmonių. Pernai Lietuvoje kilo 2905 tokie gaisrai. Todėl, siekdami mažinti gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kovo – gegužės mėnesiais rengia prevencinę akciją „Nedegink žolės!“.

Stiprinant kontrolę dėl žolės deginimo, kartu pasitelkiant aplinkos apsaugos specialistus, bus vykdomi reidai, kurių metu bus naudojami bepiločiai orlaiviai (dronai) gaisrų židiniams atvirosiose teritorijose aptikti, o jų metu nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės.
Primename, kad lauke prasidėjus maisto gaminimo ant žarijų sezonui, būtina laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, kurios numato, kad kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Šiukšles, augalinės kilmės atliekas deginkite tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas ir ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų. Nepalikite degančių laužų be priežiūros, o baigus jiems degti, smilkstančias ugniavietes būtinai užgesinkite. Miestuose ir miesteliuose kūrenti laužus deginant augalus ar jų dalis – draudžiama.
Be to, gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri kartais siekia ne vieną šimtą eurų, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį.
Numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, jos naudotojams ir valdytojams, kurie nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą. Jiems gali būti taikomos administracinės nuobaudos, gali būti sumažintos tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus kuriuose bus nudeginta žolė ar ražienos.
Todėl pareigūnai įspėja gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirosiose teritorijose, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingiems – nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija