Aktuali informacija dėl COVID-19 ligos tyrimų ir saugumo rekomendacijos Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms

Paskelbta 29 spalio, 2021 m., skiltyje Aktualu, COVID-19, Naujienos

Informuojame, kad 2021 m. spalio 31 d. ir lapkričio 1 d. Skuodo mobilus punktas (Birutės g. 15, Skuodas) nedirbs. Kitomis dienomis punktas dirbs, todėl primename, kad norintys prisiregistruoti į Skuodo mobilų punktą PGR tyrimams ir greitiesiems antigenų testams dėl darbo turi kreiptis bendruoju numeriu 1808.

Pranešame, kad pasikeitė telefono numeris dėl gyventojų nemokamo pavėžėjimo iki Skuodo mobilaus punkto (Birutės g. 15, Skuodas). Gyventojai norintys gauti pavėžėjimo paslaugą turi kreiptis šiuo nauju tel. 8 608 94 152.

Nuo praėjusio savaitgalio taip pat  pasikeitė šeštadieniais vykstančios vakcinacijos vieta. Spalio 30 d., šeštadienį, vakcinacija gyva eile vyks Skuodo rajono savivaldybės pastate, I aukšte, buvusio bufeto patalpose, įėjimas ne pro pagrindines duris, o iš kiemo pusės. Vakcinacijos vieta pakeista dėl gyventojų patogumo, kad netektų šalti ar sulyti, laukiant savo vakcinos. Vakcinacija gyva eile vyks nuo 8.30 val. iki 12.00 val. Skiepijama bus su „Janssen“ ir „Pfizer“ vakcinomis. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Primename, kad LR Seimas nusprendė, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems asmenims, kurie anksčiau nebuvo pasiskiepiję nuo COVID-19 (koronavirsuo infekcijos) ir pilnai pasiskiepijusiems nuo COVID-19, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. pasiskiepijusiems sustiprinančiąją vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“.

Svarbi naujiena – Skuode veikia ne tik Birutės g. esantis mobilus punktas, bet veiklą pradėjo ir dar vienas – Uosto poliklinikos mobilusis punktas, kuriame atliekami taip pat nemokami COVID-19 tyrimai. Nemokamam PGR tyrimui priimami visi pacientai, kuriems pasireiškė simptomai, yra karščiuojantys, taip pat, kai tyrimas reikalingas prieš operaciją ar sanatorinį gydymą. Tokiais atvejais tyrimui atlikti yra reikalingas šeimos gydytojo siuntimas. Registracijos tel. nr.: +370 600 18 898. Uosto poliklinikoje atliekami ir profilaktiniai mokami PGR tyrimai, tinkami išvykimui į užsienį ar galimybių pasui gauti.

Artėjant Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms, taip pat prašoma laikyti Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktų rekomendacijų. Pirmiausia, rekomenduojama nevykti aplankyti artimųjų kapų asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. Izoliacijoje esantiems asmenims palikti izoliavimo vietą ir lankyti artimųjų kapus draudžiama.

Tai pat rekomenduojama bendraujant su žmonėmis tiek uždarose erdvėse (uždarose susitikti nerekomenduojama), tiek atvirose vietose, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis nei 2 metrų atstumas, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Žinoma, jei yra galimybė, siūloma lankyti artimųjų kapus ne Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis.

Be to, esant galimybei, rekomenduojama nevykti į kapines viešuoju transportu. Šiuo metu esant intensyviam COVID-19 ligos plitimui Lietuvoje, susitikimai su kitais asmenimis, įskaitant ir paskiepytaisiais, nerekomenduojami.

Saugokite save ir aplinkinius. Nesirkite ir būkite sveiki.