Akcija „Darom“ grįžta su nauja komanda, išmaniąja programėle bei nauju akcijos formatu

Paskelbta 30 balandžio, 2021 m., skiltyje Aktualu, Pranešimai

Viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ šiemet vyks gegužės 7–8 d.

Atsinaujinusios 2021 m. akcijos formatas:

  • KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis Vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis bei pirštinėmis. Dalyvauti gali pavieniai asmenys, šeimos arba dviejų namų ūkiai (grupėmis iki 5 asmenų).
  • KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „Mes Darom“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas.
  • KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?
  1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“). Dėl rūšiavimo maišų taip pat galima kreiptis ir į gyvenamosios vietos seniūniją.
  2. Surinktų ir išrūšiuotų atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomos programėlėje (bei iš anksto paskelbtos www.mesdarom.lt puslapyje), arba išrūšiuotas atliekas išmesti į arčiausiai esančius bendruosius rūšiavimo konteinerius.
  3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jų surinkti dideli kiekiai, jos per didelės, sunkios ar specifinės), kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje ar informuoti tos teritorijos seniūną, kiek preliminariai, kokių atliekų surinkta, ir su juo susiderinti, kokiose vietose jas palikti.

Skuodo rajono savivaldybė taip pat skatina prisidėti prie švaresnės aplinkos ir kartu su Skuodo rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba įsteigė prizus akcijos dalyviams.

Norint laimėti prizus, nufotografuokite savo nuveiktus darbus akcijos metu, talpinkite viešai socialiniame tinkle „Facebook“ po Skuodo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės pranešimu apie akciją su grotažyme #DAROM2021Skuode (https://www.facebook.com/SkuodoJRK/posts/984196475723149).

Dėl papildomos informacijos taip pat galima kreiptis į akcijos „Darom“ organizatorius skambinant telefonais: 8 622 09941, 8 600 51088 bei rašyti el. paštu [email protected]. Taip pat galima kreiptis ir į savo gyvenamosios vietos seniūniją.