2024 m. pirmo pusmečio gaisrų ir gelbėjimo darbų statistika Skuodo rajono savivaldybėje

Paskelbta 10 liepos, 2024 m., skiltyje Pranešimai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje 2024 pirmą pusmetį (sausio – birželio mėn.,) buvo užregistruoti 26 gaisrai kilę Skuodo rajone. Žuvusių asmenų nebuvo, traumuotų asmenų taip pat nefiksuota.

Šių metų sausio – birželio mėnesiais Skuodo r., sav., teritorijoje gyvenamosios paskirties pastatuose užfiksuoti 26 gaisrų atvejai , iš jų 8 – dėl savaiminio medžiagų užsidegimo,  8 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimo, 3 – gaisrai kilo dėl elektros įrenginių, prietaisų ir elektros instaliacijos gedimo, 3 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, po 1 gaisrą fiksuota dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimo priemonės elektros instaliacijos, transporto gedimo, taip pat kartą fiksuota degusi žolė bei kartą užsidegė šieno rulonai. Dėl neatsargaus žmogaus elgesio pirmą pusmetį gaisrų nefiksuota. Atvirose teritorijose kilo 1 gaisras, kurio metu išdegė apie 6 arus ploto pievos, 1 kilęs gaisras užfiksuotas, kai dėl pašalinio ugnies šaltinio užsidegė bei sudegė 19 šieno ritinių.

Analizuojant 2024 metų pirmo pusmečio kilusių gaisrų priežastis pastebima, kad daugiausiai gaisrų kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 10 – dėl neatsargaus rūkymo, 6 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 3 –  dėl pašalinio ugnies šaltinio, po 2 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų ir dėl sprogimų, po 1 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų gedimų ir dėl kitų priežasčių

Gaisrai Skuodo rajono seniūnijose pasiskirstė netolygiai: po 10 gaisrų kilo Skuodo ir Skuodo miesto seniūnijos teritorijoje, 5 – Mosėdžio seniūnijos teritorijoje, po 4 – Ylakių ir Šačių seniūnijų teritorijoje, 2 – Notėnų seniūnijos teritorijoje, 1 – Aleksandrijos seniūnijos teritorijoje, Barstyčių seniūnijoje pirmą šių metų pusmetį gaisrų nefiksuota.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąjį 2024 metų pusmetį Lietuvoje kilo 4082 gaisrai, juose žuvo 46 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 91 gyventojas patyrė traumų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 4592 gaisrai, o juose žuvo 52 gyventojai, šiemet gaisrų (-11,1 proc.) ir juose žuvusiųjų (-11,5 proc.) mažiau.

Šiemet, kaip ir pernai per tą patį laikotarpį, kilo 4 gaisrai, kuriuose žuvo daugiau nei vienas žmogus. Miestuose žuvo 12 žmonių (26 proc. žuvusiųjų), o miesteliuose bei kaimo vietovėse – 34 (74 proc.), t. y. kaimiškose vietovėse gaisruose žuvo 2,8 karto daugiau žmonių nei miestuose.

Pagrindinės gaisrų priežastys – pašalinis ugnies šaltinis (16,4 proc.), neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (16,1 proc.), krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai (15,6 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (8,7 proc.), transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai (6,7 proc.), žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimas (3,2 proc.), savaiminis medžiagų užsidegimas (2,9 proc.), neatsargus rūkymas (2,5 proc.). Be to, įregistruoti 99 padegimai (2,4 proc.), 27 gaisrai kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi (0,7 proc.), o 370 gaisrų (9,1 proc.) priežastys dar tiriamos.

Be gaisrų gesinimo, mūsų rajone ugniagesiai gelbėtojai 60 kartų atliko įvairius gelbėjimo darbus.

 

Gaisrų skaičius pagal mėnesius 2024 m. sausio-birželio mėn.

 

Gaisrų skaičius pagal paros laiką 2024 m. sausio – birželio mėn

 

2024 m. sausio – birželio mėn., gaisrų skaičius pagal Skuodo r. sav seniūnijas

 

Gaisrų skaičius pagal objekto paskirtį 2024 metų sausio-birželio mėn

 

Gaisrų skaičius pagal priežastis 2024 metų sausio-birželio mėn

Skuodo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba