2022 m. gaisrų ir gelbėjimo darbų statistika Skuodo rajono savivaldybėje

Paskelbta 7 vasario, 2023 m., skiltyje Pranešimai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje 2022 metais buvo užregistruoti 52 gaisrai kilę Skuodo rajone. Žuvusių ar traumuotų asmenų nefiksuota.

Praėjusiais metais gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 26 gaisrai, iš jų po 9 – dėl savaiminio medžiagų užsidegimo (dūmtraukyje užsidegusių suodžių) ir kieto kuro krosnies dūmtraukio eksploatavimo pažeidimų, 5 gaisrai kilo dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, po 1 gaisrą dėl vaikų išdykavimo, neatsargaus rūkymo ir tyčinės žmonių veikos (padegimo). 10 kartų degė pagalbinio ūkio paskirties pastatai, kurie dažniausiai degė dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų (4 kartus), po vieną kartą gaisrai kilo neatsargaus žmogaus elgesio, kieto kuro krosnies eksploatavimo pažeidimo, savaiminio degių medžiagų užsidegimo, pašalinio ugnies šaltinio, vaikų išdykavimo, taip pat vienas gaisras kilo dėl kitų priežasčių.

Atvirose teritorijose kilo 10 gaisrų, kurių metu išdegė apie 1.6  hektarų plote pievos, apie 60 arų ražienų ir 40 vnt. pušų kamienų, 3 kartus liepsnojo transporto priemonės, be to 3 kartus ugniagesiai gesino kitų paskirčių objektus.

Analizuojant 2022 metų kilusių gaisrų priežastis pastebima, kad daugiausiai gaisrų kilo dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 11, savaiminio medžiagų užsidegimo – 10, kieto kuro krosnies dūmtraukio eksploatavimo pažeidimo – 10. Verta paminėti, kad net 7 gaisrus sukėlė pašalinis ugnies šaltinis.

Gaisrai Skuodo rajono seniūnijose pasiskirstė netolygiai: Ylakių seniūnijoje praėjusiais metais kilo net 18 gaisrų; Mosėdžio seniūnijoje kilo 9 gaisrai; Skuodo ir Skuodo miesto seniūnijose po 5 gaisrus; po 4 gaisrus kilo Aleksandrijos ir Šačių seniūnijose; 3 gaisrai kilo Lenkimų seniūnijoje; po 2 gaisrus kilo Barstyčių ir Notėnų seniūnijose.

2022 m. Lietuvoje iš viso kilo 8410 gaisrai, per kuriuos žuvo 72 žmonės, o 165 gyventojai patyrė traumų. Gaisrų statistika liudija, kad kaimiškose vietovėse gaisruose žūsta daugiau žmonių nei miestuose. 2022 m. miestuose žuvo 24 gyventojai (33 proc. žuvusiųjų), o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 48 (67 proc.), tai yra 2 kartus daugiau nei miestuose.

Pagrindinės gaisrų priežastys – pašalinis ugnies šaltinis (22,9 proc.), neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (17,6 proc.), krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai (16,2 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (9,8 proc.), žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimas (6,9 proc.), transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai (6,1 proc.), neatsargus rūkymas (2,1 proc.), savaiminis medžiagų užsidegimas (1,8 proc.). Be to, įregistruoti 222 padegimai (2,6 proc.), 37 gaisrai (0,4 proc.) kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi, o 17 gaisrų (0,2 proc.) priežastys dar tiriamos.

Be gaisrų gesinimo, mūsų rajone ugniagesiai gelbėtojai 87 kartus atliko gelbėjimo darbus. Iš jų 40 kartų suteikta pagalba buityje, 27 kartus pagalba specialiosioms tarnyboms, 11 kartų atlikti darbai transporto avarijose, 3 – darbai vandenyje, demerkurizacija ir kiti gelbėjimo darbai atlikti po 2 kartus,1 gelbėjimo darbas atliktas cheminės avarijos ir radiacinių incidentų metu.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atkreipti dėmesį į pagrindines gaisrų priežastis bei skaudžius jų padarinius ir atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, saugiai naudotis šildymo įrenginiais, nepalikti be priežiūros besikūrenančių krosnių, o pastebėjus gaisrą, nedelsiant skambinti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

2022 m. gaisrų skaičius pagal objektus seniūnijose
Gaisrų skaičius pagal paros laiką 2022 metais
Gaisrų skaičius pagal mėnesius
Gelbėjimo darbai 2022 m.
Gaisrų skaičius pagal priežastis 2022 metais
Gaisrų skaičius pagal objekto paskirtį 2022 metais

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba