2021 metų 9 mėnesių gaisrai ir gelbėjimo darbai Skuodo rajone

Paskelbta 11 spalio, 2021 m., skiltyje Pranešimai

Skuodo rajone per pastaruosius šių metų devynis mėnesius kilo 59 gaisrai (pernai per tą pati laikotarpį 40), kuriuose traumuoti 3 piliečiai ir 1 žmogus išgelbėtas. Daugiausia gaisrų kilo gyvenamosios paskirties pastatuose – 29 (penai per tą patį laikotarpį 15), 9 gaisrai atvirose teritorijose (lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 8), 6 gaisrai pagalbinio ūkio paskirties pastatuose (praėjusiais metais per tą patį laikotarpi 4), 6 gaisras kilo transporto priemonėje (pernai per tą pati laikotarpi 2).

Pagrindinės gaisrų priežastys – savaiminis medžiagų užsidegimas ir neatsargus žmogaus elgesys (po 11 gaisrų), po 7 gaisrus kilo dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų ir gaisrai dėl kitų priežasčių, 5 gaisrai kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio, 3 gaisrai dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų, po 2 gaisrus dėl tyčinės žmonių veikos (padegimai), žaibo iškrovos ir krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimų, po 1 gaisrą dėl žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimo ir kiti transporto priemonių gedimo.

Skuodo rajono savivaldybėje per 9 mėnesius daugiausiai gaisrų buvo Skuodo mieste – 9, po 8 – gaisrus Skuodo seniūnijoje ir Mosėdžio seniūnijoje, po 7 – gaisrus  Aleksandrijos, Ylakių ir Barstyčių seniūnijose, 4 – gaisrai Lenkimų seniūnijoje, 5 – gaisrai Šačių seniūnijoje, 1 – gaisras Notėnų seniūnijoje.

Be gaisrų gesinimo ugniagesiai per devynis šių metų mėnesius atliko 43 gelbėjimo darbus, iš jų  18 – pagalba buityje, 11 – pagalba spec. tarnyboms, 10 – darbų transporto avarijose, 2 – kiti gelbėjimo darbai ir po 1 – darbą vandenyje ir cheminių avarijos ir radiaciniai incidentai.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – neatsargus rūkymas ir neatsargus elgesys su ugnimi rodo nepakankamą gyventojų saugos kultūrą. Dažniausiai gaisruose žūsta gyventojai, nelinkę laikytis elementarių saugumo taisyklių. Be to, praėję metai ir šie metai yra vis dar sudėtingi ir dėl COVID-19 iššūkių. Saugaus elgesio klausimas kasmet itin aktualus tampa artėjant šildymo sezonui, kada gaisrų skaičius gyvenamuosiuose būstuose apčiuopiamai padidėja. Todėl gyventojai turėtų jau dabar pradėti rūpintis savo būsto saugumu šildymo sezono metu: išvalyti krosnių ir židinių dūmtraukius, susiremontuoti krosnis, patikrinti, ar tvarkinga elektros instaliacija, dar neturintys dūmų jutiklių – juos įsirengti. Jie nuo gaisro neapsaugos, tačiau nelaimės atveju padės greičiau sureaguoti ir išgelbėti savo turtą, o gal ir gyvybę.  

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento prie VRM

Klaipėdos priešgaisrinės gebėjimo valdybos

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija